×

Безпритульні собаки, обережно

Останнім часом, збільшилась кількість звернень, щодо безпритульних собак, які наражають на небезпеку жителів міста та траплялись випадки нападу собак на дітей.

Звертаючись до місцевих жителів, хочемо нагадати , що самостійне відстрілювання, це не гуманний спосіб боротьби з безпритульними тваринами. Агресивних собак потрібно стерилізувати та утримувати на пункті перетримки КАТП-1628.

Якщо вас вкусила собака — обов’язково звертайтеся у травмпункт і тоді вже ветеринарна медицина робить заяву до КАТП-1628 на відловлювання. Тільки після цього працівники КАТП виїжджають з медперсоналом і відловлюють цих тварин.

Громадські організації з питань захисту тварин, або такі, що діють у сфері утримання собак, котів та інших тварин або просто небайдужі мешканці повинні:

– Сприяти організації та проведенню інформаційно-просвітницьких заходів, з метою забезпечення виховної роботи з питань утримання тварин;

– Сприяти в роз’ясненні питань, щодо заборони підгодівлі безпритульних тварин в громадських місцях;

– Приймати активну участь в заходах щодо скорочення чисельності безпритульних тварин.

В свою чергу Інспекція по контролю за благоустроем, екологічним та санітарним станом міста НАГАДУЄ, що згідно Правил благоустрою, а саме статті 38, собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі й ті, що мають ошийники з номерними знаками і намордники, які знаходяться без власника у громадських містах, в тому числі у транспорті, а також бездоглядні коти та інші тварини вважаються бродячими і підлягають відлову.

Вилученню підлягають собаки і коти, які покусали людей, або нападали внаслідок порушення власниками правил тримання, а також у випадках, якщо на це є відповідне рішення органів ветеринарної служб.

Відловом та стерилізацією собак у місті займається КАТП-1628. Відлов бродячих котів і собак окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини загрожують здоров’ю та безпеці людей.