×

Безтендерне та безплатне харчування для дітей – це політичний хід чи просто недбалість чиновників?!

З 20 січня в школах міста відновили безплатне харчування для школярів 1-4 класів, однак тендери до цього часу нова коаліція міськради так і не спромоглася провести. Хоча кошти на це депутати виділили. Доцільність безплатного та якісного харчування дітей ніхто не заперечує, але хто дав право чиновникам із команди Удовіченка «Рідне місто» нехтувати законами, переступаючи всі тендерні процедурні норми. З кожним днем стає очевидно, що ця команда не буде гребувати будьякими методами та засобами, аби задобрити полтавців напередодні місцевих виборів. Головним же її досягненням стали провалені тендери у всіх галузях та хаос, який шириться містом із неймовірним розмахом. Останні обшуки СБУ у міськраді на 100 % показали «справжню ефективність» та «чесність» їхньої діяльності на благо Полтави та полтавців.

Батьки школярів висловили занепокоєння щодо якості та раціону харчування, адже їм не зрозуміло, чому не можна було все зробити законно, провівши вчасно тендер, та обрати надійне підприємство, яке зрештою має нести відповідальність за свої послуги.

Мати першокласниці Варвари з 11-ї школи, Анна Скробіна каже, що пройшло два дні і ми ще не до кінця зрозуміли, як працює це харчування, адже з нами ніхто не радився:

– Питання важливе, і мене воно дуже турбує. Ці продукти їстиме моя дитина, і мені важливо знати, хто їх привозить у школу. Окрім цього, батькам не дали ознайомитися з меню та не показали, як виглядають порції. Лише сказали, що це безкоштовно. Тож про склад порції дізнаємося виключно від дітей. Разом з іншими батьками переймаємося, але поки не піднімали це питання на широкий загал.

Мати учениці Марії із 6 школи Віта Шулешко нарікає на те, що батьків поставили перед фактом із цим безплатним харчуванням. Повідомили про це у Вайбері:

– Серед батьків ще не обговорювали дитяче меню, але перестороги є. І якщо з кашею все зрозуміло, то з приводу гарніру хотілося б знати більше. Адже це здоров’я та життя наших дітей.

Коментар у секретаря міської ради Олександра Шамоти з приводу провалу тендеру та неблагонадійної організації харчування не вдалося взяти, адже він не брав слухавки. А в його приймальній сказали, що той зайнятий: веде особистий прийом громадян. Коли звільниться – невідомо.

Ми намагалися зв’язатися із профільним заступником міського голови із команди Удовіченка «Рідне місто» Світланою Нестулею та отримати роз’яснення щодо цієї ситуації, од
нак у її приймальній повідомили, що вона перебуває у відпустці. А з особистого телефону очільниця так і не взяла слухавки.

Не вдалося поговорити нам і з начальником управління освіти міста Юрієм Матвієнком, щоб хоч він таки прокоментував ситуацію із безтендерним харчуванням молодших школярів, пояснив, за яким принципом реалізується ця ініціатива і коли врешті відбудуться тендери? А хто понесе відповідальність, якщо, не дай Боже, якась дитина отруїться?! Проте він проігнорував телефонні дзвінки, а секретар його приймальні постійно повідомляла, що чиновник зайнятий. Тож ми направили офіційні запити із цими питаннями. І «ПВ» слідкуватиме за перебігом подій та обов’язково проінформує про них у наступних випусках газети. Адже ми маємо перестороги, що ситуація із тендерами на безкоштовне харчування дітей перетворюється на дев’ятимісячну епопею із тендерами ЖКГ на закупівлю сміттєвих баків. На кону ж стоїть здоров’я полтавської малечі…