×

Борги потрібно повертати, умови кредитних договорів – виконувати

Не допускай прострочення кредиту, що веде до залучення колекторів. Якщо твій фінансовий стан погіршився і далі немає змоги вчасно платити кредит, звернися до фінансової установи та спробуй домовитися про реструктуризацію боргу й припинення дій колекторів.

Що мають право робити колектори, а що ні?

Колектори мають право:

1. повідомляти боржника про наявність заборгованості;

2. звернутися до суду, якщо фінансова установа надала відповідні повноваження колекторській кампанії або «продала» твій борг.

Колектори не мають права:

1. погрожувати тобі та твоїй родині;

2. самостійно примусово стягнути борг або забрати твоє майно. 

Лише органи Державної виконавчої служби та приватні виконавці мають законодавчі підстави примусово стягувати заборгованість, дотримуючись офіційних процедур за наявності відповідного рішення суду.

Сплачуй борги вчасно, щоб уникнути спілкування з колекторами.

Не всі компанії, які займаються колекшином, мають ліцензію на здійснення фінансових послуг. Так, деякі компанії працюють як юридичні особи і це законно відповідно до законодавства України. Тому важливо цікавитися назвою компанії, яка провадить дії зі стягнення твого боргу, та перевіряти наявність ліцензії. Це можна зробити на сайті НБУ: https://kis.bank.gov.ua/

Якщо колектори погрожують та порушують твої права, звернися з письмовою скаргою на ім’я керівників фінкомпанії чи банку, а також до НБУ.

Якщо факторингова компанія не має ліцензії на здійснення фінансової діяльності, НБУ, на жаль, допомогти не зможе. Потрібно звертатися до правоохоронних органів.

Як можна звернутися до НБУ:

– написати до чат-боту «НБУ Контактний центр» в месенджерах (вайбері або телеграмі); 

– зателефонувати до контакт-центру – 0 800 505 240; 

– заповнити онлайн-форму для звернень на сайті НБУ за посиланням: http://surl.li/msgv

За матеріалами проєкту #ЗнайСвоїПрава