×

“Будьмо з вами єдині”: Зеленський закликав українців до єдності

21 листопада українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України – День Гідності та Свободи. Про це повідовляє інформаційне агенство “УНІАН”.

Сьогодні – шоста річниця початку Євромайдану, що переріс у Революцію гідності. Після того, як тодішня влада відмовилась від європейського курсу, на Майдан вийшли активісти та студенти.

Під час свого виступу президент Володимир Зеленський закликав співвітчизників до єдності для захисту України та її незалежності. Він переконаний, що гідність та свобода є невід’ємними складовими «ДНК» української нації:

– День гідності та свободи особливий для кожного українця. Він пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злились в єдиний голос нації, щоб твердо сказати, що українці хочуть та будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.

За словами Зеленського, у складні моменти українці демонструють неймовірну згуртованість та єдність:

Ми стоїмо один за одного, незалежно від віку, статі, мови та віросповідання. Сьогодні, як ніколи, ми потребуємо такої єдності заради захисту країни, нашої незалежності, нашої свободи, права самостійно обирати наше власне майбутнє, країни, яку ми збираємося залишити у спадок нашим дітям. Все це повинно нас об’єднувати. Будьмо з вами єдині, щоб бути сильними і щоб разом побудувати нову Україну.

Довідка!

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.

Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.