×

Бути чи не бути новим зупинкам у місті?

У багатьох українських містах місцева влада приділяє особливу увагу облаштуванню зупинок громадського транспорту. Адже це не тільки обличчя міста, а й створення настрою, з яким люди їдуть на роботу чи в справах. І йдеться не лише про якесь колоритне оформлення чи дизайн, це насамперед відповідність часу, у який живемо: розклад транспорту, зони wi-fi, камери спостереження, просторі комфортні павільйони. На жаль, цього не скажеш про Полтаву, місто, яке в цьому питанні застрягло в радянській буденності, але прагне якомога більше привабити туристів.

У 2015 році полтавців обнадіяли, що старі зупинки стануть історією, а натомість з’являться сучасні й комфортні. Та в результаті недолугих дій комунальників установили зупинки, які були б доречні хіба що на польовій дорозі між селами. Каркас павільйону обшитий прозорим пластиком (полікарбонатом), металева основа, а всередині встановлена дерев’яна лавка. У такій зупинці поміститься максимум п’ять людей, а про захист від сонця чи дощу взагалі не йдеться. А згодом Полтавське територіальне відділення АМКУ встановило, що тендер на закупівлю 80 нових зупинок для Полтави був проведений з порушеннями, через що місто витратило на них чимало коштів.

Здавалося б, нинішній коаліції Удовіченка й Шамоти варто було б задуматися та не робити нових помилок, але дива не сталося. Замість того щоб установити у місті нові сучасні зупинки, «ефективні» господарники вирішили відремонтувати старі. Із порталу публічних закупівель ProZorro стало відомо, що 23 та 29 липня управління ЖКГ оголосило два тендери на капітальний ремонт 21 зупинки на загальну суму 4 млн 389 тис. 432 грн. Тож капремонт однієї зупинки полтавцям вартуватиме близько 209 тис. грн! Заради цікавості зайдіть на сайт компаній, які пропонують придбати зупинки громадського транспорту. Ціна таких, які нині вже встановлені в місті, у середньому 50 тис. грн. За 200 ж тисяч можна було б придбати нові й значно кращі зупинки.

Такої думки дотримується й депутат міськради Віталій Павлій. Він укотре звертає увагу полтавців на сумнівні тендери, які проводять чиновники міста за лічені місяці до завершення каденції старої влади:

– У Полтаві продовжують системно заробляти гроші на рівному місці. У кращих традиціях діяльності нинішньої коаліції заступник міського голови Олексій Чепурко пішов ще далі. Сьогодні він хоче капітально ремонтувати зупинки в рази дорожче, аніж коштують нові. Команда Удовіченка в коаліції з Шамотою продовжує діяти! Влада таки відремонтує тротуар в історичній частині міста, але взимку Бути чи не бути новим зупинкам у місті?