×

Бути чи не бути реалізованими полтавським проектам у рамках «Бюджету участі»?

Уже протягом чотирьох років у Полтаві діє програма партиципаторного бюджетування «Бюджет участі» та передбачає втілення ідей полтавців за кошти з міського бюджету. З кожним роком проект стає все більш популярним та охоплює широкі верстви населення. Проте через постійні перепони та проблеми не всі проекти-переможці минулих років до цього часу втілені в життя.

Під час засідання позачергової 25-ї сесії Полтавської міської ради голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування з команди Андрія Матковського Олександр Глазов наголосив на необхідності реалізації відповідних громадських ініціатив та спільного врегулювання супутніх питань.
За його словами, найбільше перешкод виникає при реалізації проектів, виконавцем яких визначене управління житлово-комунального господарства:

– Нині 15 проектів-переможців «Бюджету участі», за які відповідає управління житлово-комунального господарства, досі не завершені. А переважну більшість з них навіть не розпочато. Не менше складнощів і з тими проектами, які вже втілили в життя, адже їх не взято на контроль і ними ніхто не опікується. Неодноразово звертав увагу депутатського корпусу та окремо начальника УЖКГ та профільного заступника міського голови на існування подібних проблем та закликав до якнайшвидшого їх розв’язання.

Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов.

Також Олександр Глазов додав, що подав офіційне звернення до голови профільної постійної комісії з питань містобудування та архітектури Дмитра Сенчаковича, у якому наголосив на необхідності скликання депутатської комісії спільно з авторами проектів для врегулювання спірних питань.
Крім цього, голова робочої групи зауважив, що постійно проводиться потужна робота з удосконалення проекту «Бюджету участі». Для всіх охочих відбуваються тематичні консультації, воркшопи та тренінги з написання проектів-ініціатив. До того ж робоча група організовуює громадські зібрання, де обговорюють важливі питання міста та шляхи їх вирішення.

– Замовчування не розв’язує проблем, а лише призводить до їх ускладнення. Через це страждають люди та зростає недовіра до влади. Ми будемо боротися за реалізацію кожного проекту-переможця і докладемо стільки зусиль, скільки для цього потрібно, – наголосив Олександр Глазов.

Щодо реалізації ініціатив, за втілення яких відповідає управління житлово-комунального господарства, депутат зауважив, що має надію, що після засідання профільної комісії, у якій візьмуть участь усі причетні, усі розбіжності буде врегульовано, а проекти реалізують найближчим часом, як того вимагає програма партиципаторного бюджетування.

Варто зазначити, що серед ініціатив, які перемогли в проекті «Бюджет участі», чимало й таких, які вже успішно реалізовано, або тих, які планується невдовзі реалізувати. З-поміж них проект «БібліоХаб», автор – Ганна Панюта. Офіційне відкриття проекту заплановане на початок серпня (підтримали – 837). Також проекти «Фестиваль єдиноборств «Чемпіони», автор – Юрій Шавиро (проведення заплановане на 14 вересня, підтримали 583 полтавців); «Університет третього віку», автор – Ігор Усанов (уже реалізований, підтримали 1028); «Корекційний центр для дітей з аутизмом», автор – Людмила Іващенко (проводиться закупівля необхідного обладнання, підтримали 509).

Усі вони – результат плідної роботи робочої групи з питань партиципаторного бюджетування та авторів-переможців спільно з численними управліннями-виконавцями. Сподіваюсь, що і надалі автори подаватимуть багато цікавих та сучасних проектів, адже Полтава – це місто небайдужих та активних людей,

підкреслює Олександр Глазов.

На сьогодні залишаються не реалізованими такі проекти: «Ми – теж місто», автор – Наталія Захарова (підтримали 1076 полтавців), освітлення пішохідних переходів у Полтаві «Безпечне місто», автор – Денис Поліщук (підтримали 1435); дитячий майданчик «Галявинка», автор – Вікторія Оселедцева (підтримали 478); еко-парк «Райський сад», автор – Олександр Горай (підтримали 550); дитячо-спортивний майданчик «Антошка», автор – Аліна Ткаченко (підтримали 616); спортивний майданчик «Будуй своє тіло», автор – Богдан Корпов (підтримали 480); «Територія дитинства», автор – Тетяна Зеленська (підтримали 515); «Зелена алея», автор – Лариса Карпова (підтримали 614); комфортність громадського простору мікрорайону Яківці, автор – Сергій Дудко (підтримали 701); спортивно-ігровий комплекс «Левада», автор – Денис Поліщук (підтримали 701); «Спортивно-дитячий майданчик «Патріот», автор – Ольга Садова (підтримали 555); дитячо-спортивний майданчик «Райський двір», автор – Олена Чірікова-Зоріна (підтримали 315); дитячо-спортивний майданчик «Від малюка до чемпіона», автор – Віта Блоха (підтримали 343); дитячий та спортивний майданчик «Мама, тато і я – активна спортивна сім’я», автор – Дмитро Іващенко (підтримали 613); оздоровчо-розважальна зона «Нове покоління», автор – Олена Андросова (підтримали 327).