Після призначення нового прокурора області Ярослава Голинського та нового керівника обласної поліції Івана Вигівського нарешті почали розслідуватися кримінальні справи, які тягнулися роками.

Усім уже відомий міський злодій Сергій Чередніченко, який фігурував у десятку кримінальних проваджень, наприклад, співпраця з Росією – країною-агресором; ДТП у результаті, якого померла шестирічна дитина; побиття журналіста Ярослава Журавля; напад на знімальну групу «Останнього бастіону» і на журналістку Альбіну Коломієць; перешкоджання роботі журналістській діяльності працівників «ІРТ-Полтава» та пошкодження відеокамери; кілька фактів підпалу майна та побиття ексзаступника міського голови Андрія Ляміна, зрештою таки отримав свій перший вирок: позбавлення волі строком на три роки.

Так, 26 травня в Октябрському районному суді Полтави відбулося оголошення вироку в кримінальній справі щодо нападу Сергієм Чередніченком та групою осіб на Андрія Ляміна. Нагадаємо, інцидент трапився 16 травня 2018 року. У коридорі міськради Сергій Чередніченко завдав Андрію Ляміну близько чотирьох ударів по тулубу кулаками. Через два роки після подій суд виніс вирок Сергію Чередніченку у вигляді трьох років позбавлення волі.

Суддя Анатолій Савченко зазначив: «Керуючись ст.373 та 374 КПК України, суд ухвалив Чередніченка Сергія Івановича визнати винним у пред’явленому обвинуваченні, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.27, ч.2 ст. 350 Кримінального кодексу України, і призначити йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі». Початок строку відбування покарання буде рахуватися з моменту його затримання. Сам же обвинувачуваний на суд не з’явився. Тож суддя виніс ухвалу про оголошення Сергія Чередніченка у розшук для затримання.

Позивач Андрій Лямін каже, що задоволений тим, що справа нарешті дійшла до кінця: – Ось і відбулося останнє засідання у справі нападу на мене у стінах Полтавської міської ради. На жаль, обвинувачуваний Чередніченко не з’явився, але суд виніс справедливе рішення.
Нині ж громадськість чекає на те, що в обласній прокуратурі продовжиться розслідування мільйонних розтрат міського бюджету та службовими зловживаннями коаліцією Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» з довірою серед населення в 1%. Нагадаємо, що «ПВ» уже розповідав про поїздку Шамоти з компанією до Грузії за кошти міського бюджету. За вказаним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.191 Кримінального кодексу – привласнення або розтрата майна, заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Писали ми і про обшуки співробітниками СБУ в управлінні житлово-комунального господарства, яке опікує член команди Удовіченка «Рідне місто» Олексій Чепурко, та в управлінні капітального будівництва виконкому Полтавської міськради, яке курирує Білоножко з «Батьківщини». У відомстві вважають, що комунальники з підрядниками завищували вартість будівельних матеріалів, а потім виводили кошти через конвертаційні центри. Під підозрою співпраця з ТОВ «БК «Енергосфера» та ТОВ «Технобуд Україна», які пов’язані між собою. За попередніми даними, посадовці завдали збитків бюджету міста на понад 22 млн грн. Відповідно розпочате кримінальне провадження за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, зокрема посадовців держустанов, причетних до протиправного механізму.
Також ми висвітлювали ситуацію з колишнім кінотеатром «Алмаз», що на Героїв Сталінграда, 1, де Удовіченко, Шамота та Бєлоножко з «Батьківщини» списали 2,2 млн грн ТОВ «АлмазПолтава», що орендувало цю ділянку. За сім років борг зріс до 3 млн 513 тис. грн. І відтепер хочуть змінити її призначення – дати дозвіл на будівництво чергової багатоповерхівки. До речі, прокуратура розпочала провадження за фактом службової недбалості посадовцями Полтавської міської ради, що у зв’язку із не вжиттям заходів щодо стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою, на якій розташований колишній кінотеатр «Алмаз», внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.367 КК України. Під час досудового розслідування прокуратура планує з’ясувати всі обставини, що призвели до виникнення з 2012 року мільйонного боргу за оренду вищезгаданої землі, та з’ясувати причини не вжиття заходів міською радою для стягнення цих коштів.
«ПВ» і надалі слідкуватиме за перебігом подій та буде інформувати полтавців про результати розслідування кримінальних справ, пов’язаними із зловживаннями коаліцією Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини». Тож подивимося, хто буде наступний…