×

Чілдрен Кінофест

З 30 червня до 9 липня в Україні проходитиме 10-й Чілдрен Кінофест — наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. Цього року подія відбуватиметься в гібридному форматі: фестивальні покази триватимуть одночасно в кінотеатрах 10 міст України (Київ, Львів, Ужгород, Вінниця, Житомир, Чернівці та інші); для онлайн-перегляду організатори готують спеціальну ювілейну програму — добірку фільмів-переможців Чілдрен Кінофесту попередніх років. Покази в кінотеатрах та онлайн як завжди безкоштовні за умови попередньої реєстрації.

Фільмом ретроспективи цьогорічного Чілдрен Кінофесту стане «Таємний сад». Показом цієї стрічки буде відзначено 30 років від її виходу на екрани. «Таємний сад» 1993 року — робота всесвітньо відомої режисерки Аґнєшки Голланд, знайомої українським глядачам насамперед картиною «Ціна правди». Цей фільм — екранізація класичного дитячого роману англійської письменниці Френсіс Годґсон Бернет. Картина розповідає про 10-річну дівчинку, яка розгадує таємницю саду, захованого в похмурому маєтку. Ретроспективний показ у межах Чілдрен Кінофесту продовжує традицію знайомства юної аудиторії з кінокласикою: в різні роки на фестивалі показували мультфільми «Лисенятко Вук», «Острів скарбів», а також шедеври Чарлі Чапліна, Бастера Кітона  та Жоржа Мельєса.

У межах Чілдрен Кінофесту всьоме відбувається Дитячий кіноконкурс, участь у якому відкрита для всіх юних режисерів та режисерок. Прийняття робіт на участь у Дитячому кіноконкурсі триває до 29 травня.