×

Чому курити кальян небезпечно для здоров’я

Гуляючи, зазираючи у вікна ресторанів інколи може виникати бажання покурити кальян. Це ж так модно і доступно. Літні тераси кафе, майданчики біля річок без жодних докорів сумління демонструють наявність цих засобів для куріння.

З чим пов’язана популярність кальяну?

ароматизований тютюн (маасел), що має приємний смак;

куріння кальяну рекламується, як спосіб розслабитися та гарно провести час;

деякі заклади громадського харчування сприяють курінню кальяну (бари, ресторани тощо);

хибне уявлення про те, що куріння кальяну не шкодить здоров’ю.

Чому курити кальян небезпечно для здоров’я?

При курінні кальяну в організм людини потрапляють значно вищі рівні монооксиду вуглецю (чадного газу), що призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями тощо.

У людей, що курять кальян, більші ризики зараження інфекційними хворобами: туберкульозом, герпесом, гепатитом. Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби «живуть» саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння.

Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.

При курінні кальяну у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають. Перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно.

Робіть правильні висновки та обирайте здорове і довге життя, без шкоди для здоров’я.