×

Чи дійде епідемія грипу до Полтави?

Зазвичай у холодну пору року ймовірність захворіти зростає. У нас ослаблюється імунітет, погода дивує щоденними сюрпризами, та ще й віруси підстерігають на кожному кроці.

У Кременчуці цього сезону слід очікувати чотири штами грипу.Про це повідомила прес-служба міськвиконкому з посиланням на міського лікаря-епідеміолога Ларису Коровіну.За її інформацією, цього сезону слід очікувати чотири штами грипу: «Канзас», «Брісбен», «Колорадо» та «Пхукет».

Наразі епідеміологічний сезон майже розпочався, але грипу поки що немає. До нього слід завчасно готуватися. Найефективнішим методом профілактики грипу залишається щеплення.

Починати вакцинацію лікарі радять до початку активної захворюваності, адже імунітет після щеплення від грипу виробляється у людини упродовж місяця. Завдяки вакцинації ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, імовірність летальних випадків, пов`язаних з ускладненнями після грипу, зменшується на 80%, а частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.

Цього року Україна закупила вакцини проти грипу виробництва Франції та Кореї. Вони мають усі прогнозовані штами грипу. В аптечній мережі вартість таких вакцин становить близько 220 грн.  Наразі у закладах охорони здоров’я Кременчука реєструються випадки звичайних респіраторних захворювань. За минулий тиждень зареєстровано 1 тис. 78 випадків ГРВІ, госпіталізовані 12 осіб