×

Чи можна одружитися до досягнення шлюбного віку

ажливою умовою для реєстрації шлюбу є досягнення на день реєстрації особами, які бажають зареєструвати шлюб, шлюбного віку – 18 років. Це визначено ст. 22 Сімейного кодексу України.

Це той вік, по досягненню якого особа є повнолітньою, має повну цивільну дієздатність і здатна, з огляду на досягнення інтелектуальної, психічної та фізичної зрілості приймати за своїм переконанням будь-які рішення.

Однак ст. 23 Сімейного кодексу України дає змогу неповнолітній особі, яка досягла 16 років, зареєструвати шлюб за умови надання судом такій особі права на шлюб (якщо буде встановлено, що це відповідає її  інтересам).

Рішення суду в таких випадках є єдиною законною підставою шлюбу.

Законодавство не містить чіткого переліку підстав для надання такого права неповнолітнім, але, як правило, такими є: фактичне спільне проживання пари, яка не досягла шлюбного віку, вагітність неповнолітньої, народження нею дитини.

Виходячи з ч. 3 ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України, заява про надання особі права на шлюб розглядається в окремому провадженні. Якщо  суд задовольнить заяву, Ваша донька має право звернутися  до органів РАЦС для реєстрації шлюбу.