×

Чим відзначилась полтавська молодь на всеукраїнській «Студентській республіці-2019»?

23 серпня в оздоровчому таборі «Прибережний» (с. Лазурне, Херсонська область) стартував фінал ХХІ Міжнародної програми «Студентська республіка-2019». Понад п’ятсот учасників з усіх куточків України з’їхалися на цю подію. Делегації з Полтавщини, Рівненщини, Київщини, Херсонщини та Волині обговорювали актуальну тему «Суб’єкт модернізації – відповідальність Покоління».

Студреспубліка завжди вирізнялася своєю креативністю, ритмом та енергією. Так і цього разу протягом 3 неймовірно насичених і змістовних днів молодь насолоджувалася яскравою мультифестивальною частиною та оргдіяльнісною грою. А також отримала можливість стати частиною справжнього, нефейкового суб’єкта модернізації.

Перший день

Церемонію відкриття фестивалю з вітальним словом розпочав лідер республіканців та керівник гри Павло Вікнянський, який наголосив, що саме цьогорічна тема заходу відображає багаж напрацювань республіки за 21 рік невтомної роботи і шаленої волі до прогресу:

– Ціна розвитку – це наші серця. Ціна того, що ми боролися в конкурентній боротьбі з різними державами за краще життя. І за ці три спекотні доби на морі, але в компанії найкращих українських інтелектуалів та найкреативнішої української молоді ми ефективно пройшли шлях до перших кроків модернізації в суспільстві.

До слів Павла Матвійовича приєднався голова мультифестивальної частини та лідер республіканського руху Полтавщини Олег Слизько:

– Програма модернізації складається з кількох етапів: відновлення нормального життя, щоб люди могли видихнути проблеми, досягнення максимізації різноманітних свобод. І після цього можна буде назвати цю програму можливістю для розвитку інновацій. Найголовнішим є те, що модернізація починається з колективу, бо індивідуально великих змін досягти неможливо.

Далі відбулося представлення кураторів субфестивалів. Після цього учасникам роздали блакитні і жовті аркуші паперу, з яких вони утворили символічний прапор України та виконали гімн.

Поет та культуролог Євгенія Більченко більш детально розкрила цьогорічну тему Студреспубліки на своєму факультеті «Модернізація як нова індустріалізація: портрет суб’єкта майбутнього»:

– Освіта та нова індустріалізація — це два моменти, які до снаги молоді. Необхідно не лише думати, як кудись поїхати за кордон працювати на другорядних роботах, а бути особистістю, творити задля блага своєї держави. У нас така чудова країна, у якій є можливості для всебічної самореалізації.

Продовжив обговорення факультатив на тему «КБ 2.0 або Комітет майбутнього» одного з кращих український сучасних філософів Андрія Єрмолаєва.
Увечері першого дня провели субфестивалі творчості й натхнення «Екстер-фест» та «Татлін-фест». На них усі учасники створювали витвори образотворчого мистецтва на папері та на одязі. Перемогу в номінації «Кращий дизайн території» отримав полтавець Микола Савін.

Завершився день факультативом на тему «Суб’єкт соціальних інновацій» від філософа Сергія Дацюка, який підкреслив, що бути відповідальним громадянином – означає активно діяти та мати власну життєву позицію.

Другий день

Ранок 24 серпня на Студреспубліці розпочали відзначенням Дня Незалежності на факультативі «Український політичний прогрес останніх років (2013-2019) з точки зору концепцій історичного прогресу», який провів політичний філософ Андрій Окара.

Кожен республіканець відповідав на запитання «Чим є для українців День Незалежності?» Своєю відповіддю поділився полтавець Антон Назаренко:

– Звичайно, що День Незалежності – це велике свято, тому що в першу чергу це можливість відкрито говорити і собі, і світові, що ти – українець, що в тебе є держава, і що ти можеш пишатися своєю країною, своїм народом.

До республіканців завітали новообрані народні депутати України та випускники Студреспубліки Ігор Кривошеєв й Анатолій Костюх. Вони із радістю дали відповідь на всі запитання, які їм поставила молодь. На факультативному майданчику політолог, соціолог Георгій Чижов обговорив із учасниками цікаву тему «Символічна політика в сучасному місті».

Після обіду розпочалися турніри з інтелекутальних ігор «Що? Де? Коли?» та «Своя гра», перемогу в яких виборола полтавська команда «Аграрвард», а кращим інтелектуалом став студент Полтавської державної аграрної академії Антон Пінчук.

Паралельно на іншій локації проходив пленум, до якого долучився і випускник та експерт Студреспубліки, новообраний губернатор Херсонської області Юрій Гусєв:

– У 2000 році я став студентським мером Херсона і в тому ж році вперше брав участь на всеукраїнському етапі Студреспубліки. Вважаю, що ця молодіжна програма розвиває логічне мислення та вміння переконувати. Республіка – це ще один етап формування нового покоління українських молодих лідерів.

Увечері та вночі програмну естафету продовжив конкурс «Містер Студреспубліки», де 6 молодих юнаків змагались між собою, аби довести, що саме вони гідні цього почесного звання. Полтаву представило троє харизматичних та веселих хлопців – Данило Плеханов, Валерій Приходько та Богдан Бондаренко – які своїми виступами підкорили всі дівочі серця.

– Ми з нашими учасниками плідно працювали. Вони мали можливість спробувати свої сили в пляжному чи діловому дефіле, конкурсі талантів та інтелектуальних змаганннях, – зазначає куратор субфесту «Містер Студреспубліки-2019» Владислав Павлюк.

Завершився другий день заходом «Нічна туса», який поєднав кілька субфестивалів. Першим був «Music Live Awards». На ньому полтавський музичний колектив «Agroboys» виконав авторську пісню, присвячену Студреспубліці, та посів друге місце. А на фестивалі «Versus Battle» проходили змагання з хіп-хопу. На ньому полтавські красуні Аліна Ярош та Тетяна Перепадченко довели, що читати реп можуть не тільки хлопці.

Третій день

25 серпня на пляжі біля моря провели «Глоубел флешмоб», справжнім «запальником» якого став полтавець Владислав Призов.

Далі розпочалася «Республікада: журналістська частина». Полтавка Тетяна Передпадченко перемогла в номінації «Кращий репортаж Студреспубліки». На субфестивалі «Робофест» учасники демонстрували різноманітні модерні розробки: і саморобні роботи з підручних матеріалів, і засоби додаткової реальності (VR-окуляри), і безпілотні літальні апарати, а перемогу здобув полтавець Роман Коломієць зі своїм саморобним роботом.

Під палким сонцем на пляжі розгорнулась «Денна туса», на якій відбулися змагання з волейболу. Увагу всіх відпочивальників привернула «Піщана боротьба», в якій хлопці з різних областей демонстрували силу та спритність. У всіх раундах переміг полтавець Данило Плеханов.

Наступним етапом стали «Дебати» та створення республіканських партій. А на факультативному майданчику для всіх охочих зі своєю лекцією виступив психолог, священик Антоній Рудий із темою «В чому відповідальність твого Покоління? Як навчитися приймати відповідальність?»

– Напевно, одна з найосновніших навичок, яка робить нас дорослою людиною – це здатність приймати рішення і нести за них відповідальність. Розмірковуючи над цим, я зрозумів, що в процесі прийняття рішень є кілька складників – роздуми, вагання, поради і консультації. Потім порівняння плюсів і мінусів та оцінка своїх можливостей, – зауважив модератор факультативу.

Під час цього на сцені відбувся субфестиваль імені Лесі Українки для поетів нового покоління «Леся-фест». На ньому поети-початківці висловлювали свої думки щодо сучасної поезії та читали власні твори.

Під вечір розпочався футбольний турнір, де вже у фіналі полтавська ФК «Пока» отримала поразку від ФК «Рівне».

Для любителів яскравих емоцій та хороших жартів провели субфестиваль «Кубок КВК». За результатами конкурсних етапів перемогу отримала полтавська команда «Без проблем».

Ближче до ночі відбулося загальне віче та вибори студентського президента та депутатів студпарламенту. Зрештою перемогу отримав представник Чернівців Владислав Маєр, який запевняє, що отримати перемогу було досить складно, але це важлива складова роботи студентського мера.

– У Республіці вибори відбувалися, як у справжній державі: з дільницями, комісією та спостерігачами. Дякую всім, хто нас підтримав. І найперше, хочу сказати, щоб усі починали модернізацію з себе, – підкреслив новообраний президент.

Завершенням останнього дня став загальнонаціональний конкурс краси «Перша леді» та церемонія закриття, під час якої куратори всіх субфестивалів нагородили своїх переможців кубками, дипломами та подарунками від спонсорів заходу.

Полтаву на конкурсі представляли красуні Ілона Влох та Юлія Товстенко. Остання отримала перемогу в номінації «Перша леді Інтернет».

За три дні яскравого фестивалю Полтава виборола 18 перемог з 30 можливих. У рамках проведення оргдіяльнісної гри, завдяки унікальному дискусійно-змагальному формату полтавська делегація презентувала свої найкращі ідеї щодо модернізації розвитку України.