×

Де полтавські депутати приймають громадян

Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” не обмежує обранців у форматах здійснення прийому, лише уточнює, що треба визначити і оприлюднити час та місце проведення прийомів і “регулярно, не рідше одного разу на місяць” приймати людей.  Решту інформації (порядок організації і здійснення прийому, рекомендовані місця розміщення приймалень, формат роботи зі зверненнями) мали б уточнювати локальні нормативні документи, на кшталт положень про прийом громадян депутатами міської ради. Однак Полтавська міська рада відповідних документів не розробляла і не ухвалювала, залишивши депутатам “простір для творчості”. Можливо тому деякі полтавські обранці через 6 місяців від початку каденції досі не знайшли приміщень для своїх приймалень, навіть враховуючи те, що міська рада, за законодавством, має їм у цьому сприяти. 

Де розміщуються приймальні. За результатами моніторингу з’ясувалося, що найбільше депутатів (23 особи) використовують для здійснення прийомів приміщення партійних осередків. Це найзручніший спосіб організації роботи, оскільки такі приймальні більш впізнавані (за рахунок наявності партійної символіки), у разі чого, на місці завжди є працівники та необхідне обладнання. Основним мінусом є те, що більшість партійних приймалень розташовані у центрі міста, тому не всім громадянам зручно до них діставатися.

Семеро депутатів для прийомів використовують самостійно організовані приміщення, відведені спеціально під громадські приймальні. Йдеться про Юрія Бражника, Катерину Бабіч, Сергія Іващенка, Вадима Ямщикова, Євгенію Янко (“Слуга народу”), Юрія Бублика (ВО “Свобода”), Ігоря Кислова (“Партія простих людей Сергія Капліна”).

Ще 6 обранців проводять прийоми громадян за місцем своєї роботи. Так, Денис Поліщук (“За Майбутнє”) розмістив приймальню в приміщенні КП “Полтава-Сервіс”, директором якого він є. Олександр Артеменко (“Партія простих людей Сергія Капліна”), будучи директором департаменту економіки і інвестицій, проводить прийом у своєму кабінеті в Полтавській міській раді. Аналогічно як і його колежанка по фракції Владлена Каплін, яка є начальницею управління стратегічного розвитку департаменту економіки та інвестицій. Світлана Нестуля (“Слуга народу”) організувала приймальню в приміщенні Полтавського університету економіки і торгівлі, де керує одним із структурних підрозділів. Марина Пілатова (“Слуга народу”) є працівницею громадської приймальні народного депутата України, в цьому приміщенні відбуваються і її особисті прийоми. А от Олександр Дедюхін (“Європейська солідарність”) приймає громадян на території Свято-Миколаївського храму ПЦУ, де виконує обов’язки настоятеля. 

Ще двоє депутатів (Сергій Марюхненко, Антон Ярмолюк (“Слуга народу”) під час здійснення моніторингу повідомляли, що мають складнощі з пошуком приміщень для приймалень, тому поки спілкуються з виборцями по телефону. 

Зручність онлайн-спілкування з громадянами підкреслюють й інші депутати. За словами обранців, більшість громадян звертаються до них онлайн (через повідомлення у соцмережах, телефонні дзвінки, електронну пошту) і не чекають офіційного прийому. 

З якими питаннями звертаються люди? Найчастіше полтавці звертаються до депутатів, аби вирішити проблеми житлово-комунального господарства та благоустрою міста. Це відзначили 25 членів корпусу. На другому місці за кількістю звернень питання матеріальної допомоги – таку інформацію надали 17 депутатів. Далі за частотою – звернення, які стосуються юридичної допомоги, освітньої, медичної галузі міста, питання створення ОСББ.

Офіційно депутати Полтавської міської ради не закріплені за округами територіальної громади. Цю інформацію підтвердили також обранці під час моніторингу. Депутати зазначали, що приймають громадян незалежно від їхнього місця проживання, а спрямовувати полтавців до колег по корпусу можуть лише в разі відсутності компетенцій у питаннях, з якими звертається людина.

Зазначимо, жоден з депутатів Полтавської міської ради не визначав днем офіційного прийому вихідний – суботу чи неділю. Потрапити до обранців можна лише в будні. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».