×

Відзначили чемпіонів, їхніх тренерів та почесного громадянина Полтави

Олександр Хижняк

Другої суботи вересня щорічно у спортивному житті країни відбувається знаменна подія – відзначають День фізичної культури і спорту України. Напередодні свята у виставковій залі міського Будинку культури зібралисяспортсмени, тренери, працівники галузі «Фізичної культури і спорту» та ветерани спорту, щоб відзначити цю подію.

На великому екрані присутнім продемонстрували слайд-шоу «Досягнення дитячого та юнацького спорту Полтавщини за 2019 рік». Цей рік був наповнений цікавими та яскравими спортивними подіями. Полтавщина пишається здобутками своїх молодих спортсменів. На ІІ Європейських іграх у червні 2019 року в Білорусі спортсмени Полтавщини у складах збірних команд України з різних видів спорту вибороли шість золотих та одну срібну медалі. Вихованці регіонального центру «Інваспорт» вибороли на міжнародних спортивних аренах 12 золотих, п’ять срібних та вісім бронзових медалей.

З вітальним словом до присутніх звернулися представники міської та обласної влади, обласного відділення Національного олімпійського комітету України та депутати міської ради.

Відзнаку територіальної громади «Почесний громадянин міста Полтава» вручили Олександру Хижняку, заслуженому майстру спорту України з боксу, дев’ятиразовому чемпіону України, чемпіону Європи та кращому боксеру Європи, чемпіону світу та кращому боксеру світу, переможцю ІІ Європейських ігор, володарю орденів ІІ та ІІІ ступенів «За заслуги» від президента України,

– Для мене й моєї родини це дуже почесна нагорода, адже її удостоювалися не так уже й багато людей, – поділився приємними враженнями Олександр. – Я пишаюся тим, що полтавець. Тут я народився, закінчив  школу, навчаюся в педагогічному університеті. Нині активно готуюся до наступних змагань, щоб прославляти Полтаву на світових аренах.

Відзначити славетного земляка в такий спосіб запропонувала начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Олена Бабенко.

– Спортсмени, які представляють Полтаву на міжнародних аренах, потребують особливої підтримки. І в цьому ми переконалися під час наших зустрічей з представниками спорту вищих досягнень, – розповіла Олена Бабенко. – Після перемоги Олександра Хижняка на ІІ Європейських іграх у Мінську на нараді прийняли рішення боксера та його тренера, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Олександра Хижняка-старшого, відзначити мотиваційною грошовою винагородою в розмірі 50 тис. грн кожному та внесли пропозицію про присвоєння цьому талановитому спортсмену звання «Почесний громадянин Полтави».

Серед провідних спортсменів та їхніх тренерів, які отримали сертифікати та грошові винагороди, – боксер Віктор Вихрист та його тренер Олександр Ляховий, легкоатлетка Ольга Ляхова та її тренер Тетяна Ляхова, легкоатлетка Ольга Корсун та її тренер Юрій Щербак.

Почесною грамотою Міністерства молоді та спорту України нагородили Григорія Щербова, голову Полтавської обласної федерації шахів.

Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради з нагрудним знаком нагородили фахівців спортивної галузі міста Едуарда Іванова, Олександра Беберина, Ганну Момот, Олександра Кириленка, Вікторію Нестерову, Андрія Лебедя, Артема Трушкіна, Павла Шерстюка, Марину Дерій, Ольгу Сухіну, Сергія Хоменка, Тараса Гаркушу, Сергія Чепіжного, Володимира Куриленка, Анатолія Мозолькова, Світлану Отрішко, Віктора Диканя, В’ячеслава Валенка, Владислава Гордійка, Ольгу Кузнецову, Ростислава Єфіменка, Аліну Чалу, Наталію Міць, Анатолія Ніщіменка, Ірину Берлим та Станіслава Будаєва.

Приємно було бачити серед присутніх на заході ветеранів спорту, які цього дня отримали 15 сертифікатів на грошову винагороду 5 тис. грнвень кожен.

Для гостей організатори підготували яскраву й цікаву розважальну програму. На сцені виступали вихованки відділення з художньої гімнастики та черлідингу ДЮСШ №4, народний хореографічний колектив «Міленіум», вихованці танцювальної студії «Акцент», співачка Марина Негода.