×

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

988 року на берегах Дніпра біля стін Києва відбулася подія, історичну значимість якої для всього слов’янського світу годі переоцінити й у наші дні.

Саме тут, у момент першого Хрещення нашого народу князем Володимиром, народилася східнослов’янська православна цивілізація. І саме Київ став містом-основоположником історичної, культурної, моральної й духовної епохи в житті всіх слов’янських народів, центром християнства, центром духовного збагачення.

Згідно з «Повістю временних літ», Володимир ще до хрещення пройшов випробування вірою. Волзькі болгари пропонували йому прийняти іслам, Рим – католицтво, а хозарські євреї – іудаїзм. Одначе князь Володимир вибрав православ’я. Вирішальною була подорож до Константинополя. До того ж, його бабуся – княгиня Ольга – була православною християнкою. Її охрестили у столиці Візантії ще в 955 році.

Хрещення князя Володимира відбулося в Херсонесі. Тут він збудував церкву на честь святого Василя, ім’я якого він отримав при хрещенні. Повернувшись до Києва, князь охрестив своїх синів і підданих, а також розігнав своїх язичницьких дружин.

За його наказом були знищені вівтарі та ідоли древніх богів. Масове хрещення населення відбулося в Дніпрі. Після хрещення на Русі почали будувати християнські храми. А на стародавньому капищі було споруджено церкву святого Василя, а пізніше – Десятинну церкву.

Проте християнство на українських землях появилось задовго до Володимирового хрещення. Його поширення на українських землях датують І ст.

І вже нове піднесення християнства на Русі розпочалося при святій княгині Ользі, яка визнана також рівноапостольною. Прийняття християнства стало переворотом у житті східного слов’янства, що позначився на його соціально-політичному й культурному розвитку, стало важливим кроком наших предків на шляху до європейської цивілізації.

Про важливу подію в житті нашої держави вам нагадували працівники Полтавської міської центральної бібліотеки.