×

Депутат та директор БО «Юний європеєць» Майя Матвеєва організувала низку заходів, присвячених захисту тварин

Напередодні міжнародного Дня захисту прав тварин у Полтаві провели заходи, спрямовані на формування позитивного образу безхатніх тварин. Вони пройшли під гаслом «Зроби своє місто добрішим, а країну – гуманнішою» та об’єднали заради спільної мети представників депутатського корпусу та правоохоронних органів, учнів полтавських навчальних закладів та вихованців творчих студій, а також усіх небайдужих містян, які розуміють, що саме ставлення до братів наших молодших стає індикатором людської цивілізованості та розвитку.

Полтавські школярі допомагають перезимувати безхатнім тваринам

У рамках 16-го місячника доброти та з нагоди міжнародного свята школярі міста протягом місяця збирали матеріали для утеплення будок та корм для собак. Переважна більшість шкіл міста долучилися до акції і разом з педагогами відвідали безхатніх тварин та поспілкувалися з волонтерами.

За словами ініціатора акції, депутата Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського, директора БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» Майї Матвеєвої, боротися потрібно не з безхатніми тваринами, а з безхатністю, привчаючи людей дбайливо ставитися до тварин:

– Дуже приємно бачити, з якою радістю та щирістю відгукуються діти, намагаючись надати посильну допомогу. Також вдячна й адміністрації шкіл, педагогічним колективам та батькам за виховане в дітях розуміння загальнолюдських цінностей та доброти. Переконана, що з дитини, яка годує птахів узимку та приносить корм для собак, погана людина вирости просто не може, адже саме таким чином у малечі формуються поняття чуйності відповідальності й милосердя до ближніх та знедолених. Тож сподіваюсь, що, продовживши цю спільну і надважливу роботу, ми виховаємо наше молоде покоління не лише з європейським світоглядом та розумінням, але й гідне високого звання «Людина».

Співініціатором та активним учасником акції став і семикласник Полтавської ЗОШ І–ІІІ ступенів №12, член учнівського самоврядування Ілля Поляк. З самого початку акції хлопець брав активну участь у зборі харчів та всіма силами намагався привернути увагу якомога більшої кількості школярів до проблем зимівки тварин. На його думку,підтримка потрібна всім, але для тих, хто опинився без людської опіки, вона вкрай необхідна:

– Разом з представниками школи я приніс усі зібрані речі для утеплення будок, а також крупу, сухарі та собачий корм. Розумію, що переважна більшість тварин опинилася на вулиці через людську недбалість, а отже, вони не мають достатніх навичок для виживання в таких умовах. Нині зима, і я хочу надати посильну допомогу собакам та котам, а також усіма можливими засобами вберегти їх від жахливої смерті. Адже кожен з них має право на життя і потребує нашої любові та турботи.

А технолог з ідентифікації та реєстрації безпритульних та домашніх тварин Полтавського КАТП-1628 Юлія Явір наголосила на тому, що у зимовий період комплексне калорійне харчування для вуличної тварини – єдиний шанс на порятунок, та закликала всіх небайдужих полтавців підгодовувати тварин. Також вона розповіла численні історії собак, які потрапили до пункту перетримки. Переважна більшість з них вражають людською жорстокістю та цинізмом, але Юлія Явір зауважила, що покалічені та обмануті тварини не втратили довіри до людей і з радістю готові бути вірними тим, хто підтримає їх.

Нині у пункті перетримки постійно перебувають 120 тварин. Усі вони отримують посильну ветеринарну допомогу та врешті-решт чекають на своїх господарів, для яких вони готові стати найкращими друзями та сім’єю.

Маленькі полтавці влаштували благодійний концерт на користь тварин

Продовжуючи добру та багаторічну традицію, 7 грудня у ТРЦ «Екватор» вихованці БО «Юний європеєць» влаштували для відвідувачів закладу благодійний концерт. На ньому маленькі артисти подарували присутнім свій талант та завдяки творчим номерам розповіли про важливість людяного ставлення до безхатніх котів і собак.

На думку директора БО «Юний європеєць» Майї Матвеєвої, завдяки таким концертам люди починають переосмислювати своє ставлення до тварин:

– Напередодні міжнародного Дня захисту прав тварин у всіх прогресивних країнах світу проводяться подібні заходи з підтримки та допомоги чотирилапим. Такі активності проводяться і в багатьох містах України. Зоозахисники, волонтери та господарі тварин об’єднуються і разом проводять різноманітні концерти, демонстрації та піші акції, аби привернути увагу громадськості до проблем безхатніх тварин. Це наш заклик до суспільства – не ігнорувати проблему, а з розумінням ставитися до цих знедолених котів та собак. Користуючись нагодою, бажаю всім безхатнім тваринам знайти свій дім та родину,а домашнім ніколи не зазнати людської зради та бродячого життя. А ми зі свого боку докладемо всіх зусиль, аби захищати братів наших молодших від людської жорстокості та насилля.

Маленький артист Михайло прийшов на свято, щоб допомогти зібрати кошти на потреби чотирилапих:

– Прийшов виступати, щоб світ став добрішим та людянішим. Кожна тваринка – це особистість, і я хочу, щоб їй жилося добре, саме для цього і виступаю. Люди подивляться і будуть краще до них ставитися, і ніхто з тварин не буде страждати, а це найголовніше.

А 13-річна Єлизавета Федоренко зізналася, що дуже переймається через несправедливе ставлення до вуличних котів та собак:

– Вважаю, що тварини – це важлива складова нашого життя. Вони дарують нам свою любов та позитивні емоції, разом з нами переживають та сумують, а також по-своєму підтримують нас. У багатьох моїх друзів є тварини, і вони – повноцінні члени родини. А тим, хто не має господарів, повинні допомагати ми, небайдужі громадяни. Адже саме завдяки нашій діяльності світ потроху змінюється на краще і багато хто вже не має пересторог щодо безпритульної тварини та з радістю бере її до себе додому. Це маленька перемога, і сподіваюсь, що з дня на день таких перемог ставатиме більше.

Загалом усі глядачі отримали позитивні емоції та незабутні враження,а діти добре розважилися разом з артистами та аніматорами.

У Полтаві правоохоронні органи та зооактивісти підписали меморандум про захист тварин

10 грудня у міжнародний День захисту прав тварин відбулася важлива подія не лише для міста, але й для країни загалом. У ГУНП у Полтавській області зустрілися представники правоохоронних органів та депутатського корпусу, щоб разом із представниками БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» підписати двосторонню угоду про захист тварин від жорстокого поводження.

На початку зустрічі Майя Матвеєва звернулася до присутніх та подякувала їм за співпрацю й небайдужість до проблем суспільства. – Уже протягом десяти років наша організація займається допомогою та захистом тварин від жорстокого поводження з боку людей. І приємно бачити позитивні зміни, які відбуваються в суспільному мисленні стосовно чотирилапих. Особливо я вдячна представникам правоохоронних органів, з якими ми тісно співпрацюємо вже протягом двох років та нині зібралися підписати цей меморандум. Сподіваюсь, що це стане запорукою подальшої взаємодії і разом із правоохоронцями нам вдасться зробити нашу країну найгуманнішою та найбезпечнішою для тварин,– наголосила Майя Матвеєва.

Її підтримав начальник ГУ НП у Полтавській області Андрій Замахін. Він підкреслив, що управління налаштоване на плідну роботу в цьому напрямку:

– Вважаю, що нині потрібно проводити масштабну превентивну та роз’яснювальну роботу як серед звичайного населення, так і серед працівників правоохоронних органів. На жаль, ще з радянських часів у людській свідомості вкорінилася допустимість насилля над чотирилапими. Навіть тепер у багатьох селах продовжуються варварські традиції щодо знищення чисельності домашніх тварин. Цю ситуацію потрібно змінювати, і я готовий цьому всіляко сприяти. Переконаний, що, лише запровадивши комплексні всебічні заходи, ми сформуємо нову суспільну думку, яка не сприйматиме жорстокість як норму, а діятиме згідно із законодавством.

А речник ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв зауважив, що статистика кримінальних злочинів показує, що в переважній більшості формування протиправної поведінки починалося саме з жорстокості до тварин. Також він додав, що нині у законодавстві України та судовій системі відбуваються зміни, які зробили можливим реально притягнути людину до кримінальної відповідальності за фактом жорстокого поводження з твариною, а сам злочин перекваліфіковано на тяжкий. Згідно з цим на сьогодні за такий злочин людина отримує реальний строк від чотирьох до шести років позбавлення волі:

– Ми повинні дати зрозуміти, що такі злочини не стають безкарними. Кожен має розуміти відповідальність, яка настане за такий вчинок, і це великий крок як для правоохоронної системи, так і для країни загалому бік гуманності та законослухняності.

За результатами переговорів Майя Матвеєва та Андрій Замахін ви- словили зацікавленість у проведенні подальших просвітницьких заходів на території Полтавщини та міста, а також домовилися про спільну зустріч із волонтерами та начальника- ми управлінь поліції з віддалених районів області.

Маленькі митці створили імпровізовану виставку малюнків з тваринами

Також 10 грудня у ТРЦ «Київ» пройшла щорічна виставка, присвячена захисту живої природи. Понад 50 вихованців МДШ «Юний європеєць» долучилося і намалювало справжні витвори мистецтва, які вражали глядачів глибо- ким розумінням тематики виставки.

Заступник директора МДШ «Юний європеєць» Наталія Нечитайло переконана, що такі акції виховують у дітях людяність та милосердя:

– Стало доброю традицією щороку влаштовувати виставку робіт наших учнів, приурочену до міжнародного Дня захисту прав тварин. Уже протягом багатьох років ми робимо свій внесок у формування позитивних взаємин людей із тваринами. Діти завжди з радістю беруть участь у подібних заходах, і в цьому році наймолодшому учаснику виповнилося п’ять років, а найстаршому 13. Зазначу, що це лише один з аспектів подібного виховання. Разом з педагогами наші учні постійно проводять бесіди на таку тематику, а також будують годівнички та будки. Вважаю, що одному таку величезну справу, як захист тварин, не подужати, тож кожен має робити свій посильний внесок у цю справу. Дуже радію, що діти розділяють мої погляди та ростуть чуйними, добрими людьми.

А мати 11-річного Микити Олена Торпеєва підкреслила, що такі акції вчать дітей бачити красу світу та дбайливо ставитися до тварин. Жінка розповіла, що любов до тварин вона перейняла від своєї матері, яка разом з нею ходила годувати безхатніх котів та собак:

– Як мене вчила мати, так і я хочу навчити свого сина знаходити в собі любов до тварин та наснагу допомагати їм. Це буде моїм внеском у його становлення як особистості та запорукою його людяності й доброти. Адже, коли дивлюся на свою кішку та на тих, кому він допомагає, переконуюся, що він не скривдить ближнього та не вчинить зла.

Нагадаємо, що виставка триватиме протягом двох тижнів. Потім усі роботи будуть представлені відвідувачам міської бібліотеки-філії №6.