×

Дешеві китайські іграшки – загроза життю та здоров’ю дитини!!!

На жаль, понад 70% “іграшкового ринку” України заполонили дешеві китайські вироби. Експерти закликають батьків уникати їх купівлі, адже такі іграшки можуть містити небезпечні для здоров’я дітей речовини!!!

За нашими спостереженнями близько половина ринку дитячих іграшок є  такими, що не відповідають державним стандартам якості. Майже в кожному непрофільному магазині реалізується контрафактний дитячий товар, а в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки, підземні переходи) та невеликих регіональних магазинах – такий товар взагалі є основним. Така ж ситуація зустрічається в інтернет-магазинах та соціальних мережах.

Непоодинокими є випадки травмування дітей, алергічних проявів, хімічних отруєнь, а  також настання інвалідності від контакту дітей з іграшками сумнівної якості.

Нещодавно розголосу набула історія, що трапилася з мешканкою Закарпатської області. Її 5-річного сина лікарі, на щастя, встигли врятувати!!! Дитина, бавлячись, розкусила неонову паличку, чим спричинила потрапляння до організму токсичних речовин, які викликали стрімку алергічну реакцію. За словами лікарів, це могло призвести до анафілактичного шоку!!!

Так, до Держпродспоживслужби на розгляд надійшло звернення громадської спілки «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ІНДУСТРІЇ ІГРАШОК» щодо розповсюдження на ринку України іграшки, зокрема, набору «Niceglow Лицар світиться у темряві».

З метою недопущення потрапляння на споживчий ринок України небезпечної та контрафактної продукції спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області протягом 11-12 листопада здійснено моніторинг магазинів дитячих іграшок та ринків м. Полтави та м. Кременчука. Фахівцями обстежено 12 місцевих магазинів (кіосків) та 5 ринків. Розповсюдження вищезазначених іграшок не виявлено.

Додатково в ході здійснення планової перевірки у магазині «Нова лінія» (м. Кременчук, вул. Київська, 66-Г) окремо приділено увагу даному питанню. Реалізації набору «Niceglow Лицар світиться у темряві» також не встановлено.

Також фахівцями відділу здійснено роз’яснювальну роботу щодо повідомлення суб’єктів господарювання про заборону продажу вказаної іграшки та вжиття заходів органом ринкового нагляду внаслідок її недотримання.

Пам’ятайте, перш ніж купувати своїй дитині таку іграшку – слід добре подумати! Адже, заради збереження здоров’я та життя своїх дітей при виборі іграшок, перш за все, необхідно враховувати їх якість та безпечність!

Звертаємо вашу увагу: у разі виявлення на ринку непродовольчих товарів вищезазначеної іграшки, просимо повідомити Головне Управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою вул. Воскресенський узвіз, 7, м. Полтава або за електронною адресою: pol_gydpss@polvet.gov.ua та за тел. 0532-54-57-59.