×

Десять днів практики, розваг та відкриттів для молодих журналістів

З 12 по 21 липня на базі Полтавського національного педагогічного університету пройшла «Літня школа молодих журналістів». Її ініціювала німецька громадська організація «Interlink Academy». Ці навчання четвертий рік поспіль проводять по всій країні за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

До Полтави завітали 24 учасники з різних регіонів: Київської, Кіровоградської, Черкаської, Вінницької, Харківської та Дніпропетровської областей, які за десять днів отримали навички журналістики. Полтаву представляло четверо студентів: Руслана Дзюба, Дарія Панченко, Анастасія Сидоренко та Ігор Давиденко.
У школі навчали студентів не тільки основ журналістики, а й розвивали комунікативні вміння:

– Основна ідея школи – це коплексні тренінги. Ми навчали не тільки, як робити відео, фото, а також зосередили свою увагу на роботі в команді та розвитку комунікативних умінь, – зазначає координатор проекту Олександра Вовко.

Протягом усього часу молодь дізнавалась про базові принципи журналістики, як збирати та перевіряти інформацію, готувати медіа-проекти. Крім того, для неї провели майстер-клас зі створення інфографіки та якісних фото. Учасники ж працювали над авторськими відеороликами – монтували та редагували файли.
Навчальну програму сформували таким чином, щоб кожен день був інформаційно насиченим та корисним:

– Якщо ми говоримо про класичну журналістику, то вона має конкретні цілі. Це збір інформації, її обробка і подальше формування. А основне завдання – піднімати суспільно важливі теми. Якщо говоримо про блогінг, це більш вільна форма, де можна висловлювати думки про те, що відбувається навколо, – зазначив медіа-тренер Кирило Єсін.

Лекторами школи стали журналісти-практики, які докладно розказували про сучасні запити медіа, вимоги до фахівців сфери та корисні навички, що допоможуть у подальшій роботі. А тих, хто цікавиться блогерством, вони навчили правильно знімати он-лайн-відео, створювати та редагувати власний блог у соцмережах, дотримуватися цифрової безпеки.

Журналіст Transparency International Україна, тренер школи Артем Бабак дав кілька порад з медіа-грамотності:

– Літня школа журналістики поєднує в собі навчання з розвитку ЗМІ, управління медіа, журналістики та комунікації. Особисто я розповідаю про фотозйомку, елементарні правила, як можна покращити якість фото. З учасниками тренувались робити фоторепортажі з екскурсії.

Особливим сюрпризом стала цікава скайп-зустріч з українським журналістом, редактором та ведучим телепередачі «Наші гроші» Денисом Бігусом, який розповів про журналістські розслідування, про видання «Українська правда», про методи критичного мислення в епоху пост-правди і не тільки.

Підбили підсумки навчання презентаціями проектів на суспільно важливі теми. Переможці отримали портативні зарядні пристрої (Power Bank) від німецької громадської організації «Interlink Academy».

Протягом усього навчання діяв конкурс на кращого блогера проекту. Студенти щодня ділилися яскравими моментами в соціальних мережах. Найактивнішою стала студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого Ангеліна Таран:

– Щаслива, що брала участь у «Літній школі журналістів». Кожен день був насиченим яскравими моментами та емоціями. Ми отримали змогу не тільки навчитися чогось нового, але й завести нових друзів та познайомитись ближче з Полтавою.

В останній день координатор проекту голова організації «Іnterlink Academy» Тамара Нельс вручила кожному учаснику сертифікат про успішне проходження «Літньої школи журналістів».

Слухачі «Літньої школи журналістів» отримали сертифікати про успішне навчання.