×

Для яких полтавських будинків опалювальний сезон може не настати?

Літо дійшло середини, і незабаром осінь принесе перші холоди. А оскільки синоптики передбачають холодну та сніжну зиму, полтавці заздалегідь готуються до нового опалювального сезону. Цього року найбільше клопоту виникло у жителів будинків №№2 та 4 на вулиці Деповській, адже через проблеми з котельнею вони можуть зустріти холоди у нетоплених квартирах.

Аби розв’язати цю проблему, 23 липня близько 30 жителів разом із депутатом Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Володимиром Корчакою вирішили особисто поспілкуватися з секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою.

Володимир Корчака допомагає розв’язати проблему з опаленням у будинках на вулиці Деповській.

За словами Володимира Корчаки, таке ставлення до проблем містян вкрай обурливе та значно підриває авторитет міської влади:

– З огляду на ситуацію, яка склалася, виникає багато запитань до управління ЖКГ та підпорядкованих йому організацій. Через їхню недбалість останні роки мені доводилося особисто забезпечувати ремонт та ізоляцію теплотрас, а також домовлятися за теплопостачання. У цьому році у зв’язку з економічним та матеріально-технічним виснаженням котельні мешканці будинків №№2 та 4 мають реальну загрозу замерзнути у своїх квартирах. Тож вирішили вийти на прямий діалог з владою, оскільки нині існує нагальна потреба врегулювати всі протиріччя та випрацювати спільну стратегію для подальшої роботи.

Полтавка Валентина Богатиренко, яка проживає за зазначеною адресою, теж прийшла на зустріч. Жінка переконана, що лише гуртом можна досягти результатів та зрушити це питання з місця:

– Усі минулі роки будинки опалювала котельня локомотивного депо. Але з 2005 року нас передали у підпорядкування ЖЕО №2. З того часу і дотепер ми кожного року під загрозою відключення теплопостачання. Неодноразово зверталися до депутатського корпусу із проханням допомогти у вирішенні цієї ситуації, але досі нічого не зроблено. Наша мета не в тимчасовій домовленості з котельнею, а в остаточному розв’язанні проблеми як на сьогодні, так і в подальшому.

Мати-одиначка Вероніка Дордюк завітала до міської ради з маленьким сином Євгеном. Жінка зазначила, що через малі статки не в змозі придбати та встановити котел, приблизна вартість якого близько 40 тисяч гривень. Також її непокоїть невідповідність наявних труб газової системи вимогам безпеки при індивідуальному опаленні. У разі перевищення напруги будь-яка несправність системи може стати фатальною.

На численні звернення занепокоєних людей Олександр Шамота розповів найбільш імовірні шляхи вирішення ситуації. На його думку, доцільний ремонт нинішніх газопроводів та подальше встановлення індивідуальних паливних котлів у кожній квартирі. Також Олександр Сергійович зауважив, що міська влада планує взяти на себе частину витрат у загальному розмірі до 50%.

Аби тримати це питання на контролі, Володимир Корчака ініціював створення депутатської комісії, до якої мають увійти представники мешканців будинків. Питання про утворення комісії планується вирішити на найближчій сесії Полтавської міської ради. Загалом громадяни налаштовані рішуче та чекають наступних кроків від міської влади.