×

Дмитро Лузановський навчає співу майбутніх лікарів

Музика – невід’ємна частина життя полтавця 29-річного Дмитра Лузановського, який уже більше двадцяти років грає на п’ятьох музичних інструментах та навчає цьому молодь. Нині створив чоловічий вокальний акапельний ансамбль «Пліка Вокаліз». Кореспондент «ПВ» поспілкувався із музикантом про його творчість та життя.

Дмитру Лузановському з дитинства подобалося співати. Він був активним учасником художньої самодіяльності в школі:

– Коли я вперше почув звук труби, відразу зрозумів, що хочу грати на цьому інструменті. Уже навчаючись у Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка, опанував й інші інструменти: фортепіано, гітару, бас-гітару та барабан.

У 2014 році Дмитру запропонували створити чоловічий гурт на базі Української медичної стоматологічної академії. Для нього це стало своєрідним викликом.

– На той час в академії уже існував жіночий акапельний колектив. Мені потрібно було розбавити художню самодіяльність навчального закладу сильними чоловічими голосами, створити хор, подібний до вокальної формації «Піккардійська терція», – розповідає Дмитро. – Мені довелося нелегко, адже ніхто зі студентів не мав музичної освіти. Проте за 5 років плідної роботи ми все ж таки змогли створити потужний колектив, який зараз своїм вокалом підкорює як Полтаву, так й інші міста України.

Музикант переконаний, якщо є мета, то потрібно впевнено йти до її реалізації. Свою викладацьку роботу він вдало поєднує із власною творчістю. Дмитро – учасник полтавського кавер-гурту «Band’A», який виконує музику різних жанрів. Спочатку учасники виступали на вулицях Полтави, а вже з часом почали грати на весіллях та міських заходах. У 2018 гурт отримав Музичну премію Полтавщини, а за рік його відзначили грамотою за вагомий внесок у розвиток музичної культури міста Полтави.

Крім каверів на відомі пісні, гурт «Band’A» виконує ще й авторські композиції. За словами Дмитра, пісні вони складають на основі власних переживань.
– Натхнення оточує нас весь час, тому найголовніше завдання спіймати його та перетворити на творчість. Головне, щоб у пісні слова були гарні та душевні, тоді і музика такою ж буде, – підкреслює Дмитро.

Учасники полтавського кавер-гурту «Band’A» мріють записати альбом з піснями та об`їздити зі своїми виступами всю Україну.