×

Дні європейської спадщини у Полтаві: цікаве та корисне дозвілля у місті

З метою популяризації культурного надбання міста у Полтаві з 14 вересня проходять мистецько-культурні заходи під назвою «Дні європейської спадщини». Для полтавців такі заходи проводитимуться вперше. Їх приурочили до Дня міста.

В Україні подібний проект реалізовується вже близько 20 років та неодноразово проходився у великих містах, зокрема у Києві, Львові та Харкові. Щороку обирається тематична спрямованість заходів, тож у 2019 році це – «Мистецтво і розваги: спадщина у головній ролі».

Основними принципами освітньо-культурного проекту є: відкриття зазвичай закритих або маловідомих об’єктів культурної спадщини, пам’яток архітектури та інших цікавих історичних об’єктів. Так полтавці та гості міста на безоплатній основі, або зі знижкою через систему попереднього запису (шляхом он-лайн реєстрації) матимуть унікальну можливість не тільки почути маловідому інформацію в незвичній подачі з елементами театралізації, а й відвідати зазвичай недоступні для широкого екскурсійного застосування місця.

Тож, 21 вересня о 10:00 відбудеться тематична екскурсія під назвою «Шляхом Далекарлійського полку» яка дозволить зануритися у 300 річну давнину коли 27 червня 1709 року під Полтавою вирішувалася доля України і всієї Європи. Кожен відвідувач матиме змогу відчути себе учасником Полтавської битви та пройти шляхом Далекарлійського полку шведської армії (один із найсильніших піхотних полків шведського війська, активний учасник облоги Полтавської фортеці і штурмів редутів)

За словами організаторів на учасників чекатимуть :
• Пішохідна екскурсія з елементами квесту;
• Топографічне орієнтування на місцевості;
• Перевтілення у шведського вояка XVIII ст. (участь у військовому перегрупуванні, з використанням історичних костюмів та озброєння);
• Артилерійське шоу;
• Відвідування музею історії Полтавської битви, шведська фіка та дружнє спілкування.
Участь в екскурсії за попереднім замовленням та обов’язковою реєстрацією! Деталі за тел. 066 573 31 82.
Кількість місць обмежена (група до 20 осіб)

Також 21 вересня о 11:00 відбудеться сюжетно-тематична екскурсія з елементами театралізації під назвою «Полтава в житті Панаса Мирного».

Науковці музею вперше проведуть для усіх бажаючих тематичну екскурсію з елементами театралізації за межами музею Панаса Мирного. Учасники заходу матимуть змогу не тільки поринути в епоху поч. ХХ ст., а й відвідати місця, пов’язані з життям письменника та чиновника Панаса Рудченка: місця служби, серед яких колишній будинок Губернських присутніх місць (Казенна палата), де знаходився робочий кабінет дійсного статського радника Панаса Яковича, культурні пам’ятки, місце навчання синів тощо.

Найактивніші учасники заходу отримають подарунки від організаторів Днів Європейської спадщини в Україні та інформаційно-іміджевий набір «Полтава туристична» .
Довідки за тел.: 0687949398 або (0532) 59-68-53

Наостанок 22 вересня полтавці та гості міста вперше матимуть унікальну можливість побачити раритетні експонати на мистецькій виставці «Відгомін старої Європи у приватних зібраннях полтавських родин (із фондової колекції Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка)». Серед родзинок виставки анонсовано : курортну книжечку В.Г. Короленка з Royax (Франція,1914 р.), афіші виступів у гастрольних турах знаменитих італійських та українських співаків, серед яких – Соломія Крушельницька, листівки із портретами відомих європейських культурних діячів, видами європейських міст, адресовані полтавським жителям, та видання творів В.Г. Короленка, які виходили в Європі у ХІХ ст.
Довідки за тел.: (0532) 60-86-94