×

До Дня українського добровольця

Любов к отчизні де героїть,
Там сила вража не устоїть,
Там грудь сильніша од гармат,
Там жизнь — алтин, а смерть — копійка,
Там лицар — всякий парубійка,
Козак там чортові не брат.

Саме ці рядки з поеми «Енеїда» І.П.Котляревського стали справжнім заповітом для Енеєвих нащадків – воїнів, які продовжують творити військову історію України, захищаючи нас. Вони уособлюють військову звитягу і національний дух, завдяки яким Україна і сьогодні не тільки встояла проти варварського нападу Росії, а й отримує перемоги на фронтах, відтісняючи ворога з рідної землі.

Починаючи з 2017 року щорічно 14 березня в Україні відзначається День Добровольців. Ця дата вибрана не випадково. Адже саме 14 березня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях вирушили перші 500 бійців-добровольців самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону, які після підготовки вирушили на Схід України для захисту її територіальної цілісності.

Рік повномасштабної війни показав, що сьогодні добровольцем став весь український народ – ті, хто служать у Збройних силах України, хто записався до лав територіальної оборони, хто долучився до волонтерського руху, і своїми силами та можливостями допомагає армії.

Готовність наших співвітчизників стати на захист Батьківщини є запорукою нашої перемоги.