×

До краю космосу запустять повітряну кулю розміром з футбольне поле

Міжнародна команда вчених запустить найбільшу у світі повітряну кулю, розміром з футбольний стадіон, і доставить на ній телескоп з широким полем зору до краю космосу.

Телескоп, який конкуруватиме зі знаменитим американським Hubble, називатиметься SuperBIT, тобто “Телескоп із надтиском із повітряною кулею”. Про це пише Daily Star.

Цей телескоп почне літати над Землею у квітні наступного року. Проєкт вивчатиме темну матерію, яка становить 4/5 простору космосу, і наноситиме на карту її за допомогою техніки, званої гравітаційним лінзуванням.

SuperBIT обійшовся в $2 млн, у порівнянні з майже $5 млрд для НАСА за Hubble. Він зможе з ним конкурувати. Розмістивши телескоп за межами земної атмосфери, вчені зможуть бачити світло далеких галактик, не спотворюючи його. Він матиме дзеркало діаметром у пів метра і перебуватиме на висоті майже 40 км на величезній гелієвій повітряній кулі.

Повітряні кулі “надтиску”, розроблені НАСА, змінили правила гри, оскільки попередні повітряні кулі могли літати тільки кілька ночей і були нестабільними. Повітряні кулі “надтиску” розроблені таким чином, щоб могли утримувати гелій протягом кількох місяців.

“Нова технологія повітряних куль робить відвідування космосу дешевим, легким і екологічно чистим. Крім створення космічного телескопа, наша команда успішно випробувала всі види електронних і механічних систем, які можуть бути використані в майбутніх супутниках”, – каже аспірант Університету Торонто Мохамед Шаабан.

Повітряна куля злітатиме з околиць гірськолижного міста Ванака на Південному острові Нової Зеландії. SuperBIT – результат співпраці вчених з Нової Зеландії, Великої Британії, Канади та США.