×

До школи чи дистанційно: яким буде початок нового навчального року

Половина літніх канікул вже позаду. Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік 2021-2022. Тож, підуть учні до школи чи залишаться на дистанційному навчанні? Про це розповіли у Міністерстві освіти і науки України.

Яким буде новий навчальний рік?

Міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що дитячі садочки, спеціальні установи і учні 1-4 класів обов’язково повинні навчитися очно. А навчальний рік планують розпочати традиційно – у звичному режимі.

За словами міністра освіти, на дистанційне навчання підуть не всі, а за забарвленням територій. Так, в червоних зонах доведеться працювати в рамках дистанційної освіти. Але поки що вся Україна знаходиться у зеленій зоні.

Раніше у МОН також заявляли, що формат, в якому буде проходити новий навчальний рік, буде залежати від епідемічної ситуації на території окремих регіонів.

Водночас, голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер додала, що повернення дітей до очного навчання з вересня 2021 року залежить і від темпів вакцинації.

А Міністерство освіти і науки розраховує до 1 вересня вакцинувати від COVID-19 більшість педагогів. Адже це дозволить почати навчання у звичному режимі.

Минулого тижня було вакциновано понад 550 тисяч працівників освіти. «Загальна статистика по Україні свідчить про високу відповідальність педагогів до роботи в умовах пандемії», – наголосили у МОН.

У Міністерстві освіти та науки також зазначають, що елементи дистанційного навчання буду проваджувати і надалі, а онлайн-платформу «Всеукраїнська школа онлайн» розширювати і доповнювати.