×

Доки тривала сесія міської ради, десь палало макухівське сміттєзвалище

Ще не прийшов час масового осіннього спалювання листя, а частина жителів Полтави вже потерпає від диму та смогу. Причиною того стала масштабна пожежа на полтавському міському сміттєзвалищі, яку надзвичайники ліквідовували чотири доби. Повідомлення про пожежу на сміттєзвалищі в селі Макухівка рятувальники отримали 3 вересня о 15.15 від директора Полтавського міського полігону твердих побутових відходів. Одразу на місце виїхали п’ять пожежних машин та 27 бійців ДСНС. Пізніше їм на допомогу прибули ще сім одиниць техніки та 50 вогнеборців.

А в цей час головні винуватці ситуації, до якої призвела безвідповідальність і недбалість, представники коаліції Удовіченка й Шамоти зібралися на черговій сесії міської ради. У своєму виступі член ГО «Еколтава» Сергій Антоненко повідомив присутнім, що на міському сміттєзвалищі пожежа йде повним ходом, а тим часом програма проводження з відходами, яку він розробляв, разом з фахівцями виконкому не тільки досі не прийнята, а навіть не взята до розгляду. У відповідь перший заступник міського голови Олексій Чепурко назвав виступ Антоненка передвиборним піаром, а написану ним упродовж півтора року програму «рефератом на тему «Небезпечні відходи».Проте пообіцяв, що разом виправлять помилки і винесуть програму на наступну сесію.

Заступник міського голови з питань ЖКГ заявив, що має всі підстави вважати, що пожежа на сміттєзвалищі в Макухівці – це наслідок підпалу. Однак офіційної причини пожежі, за висновком експертів, поки немає. Чимало кандидатів на посаду міського голови чи в депутати міської ради у своїх передвиборних програмах важливим завданням для себе ставили створення в місті сучасного сміттєпереробного заводу.

Так чому ж його досі немає? Відповідь проста – завод не приноситиме прибутки в кишені можновладців. Інша справа – «кришування» злочинного бізнесу на відходах, який процвітає останніми роками. Бізнес, що використовує працю безхатченків та інших асоціальних категорій населення, пов’язану з незаконним сортуванням та використанням сміття як вторинної сировини. На все, що спромоглася міська влада, це відкрити станцію з переробки біогазу в електроенергію на початку 2019 року як перший крок до розв’язання проблеми. Олексій Чепурко тоді запевнив, що рано чи пізно ми прийдемо до того, що це сміттєзвалище буде рекультивоване. Та перспектив виходу з цієї ситуації, коли у владі «ефективні» господарники, полтавці не бачать.

Нагадаємо, що від часу останньої пожежі на макухівському сміттєзвалищі, яка сталася 13 липня, не минуло й два місяці. Займання на площі 150 кв. м гасили понад десять годин. Така частота загорань не вселяє оптимізму, що це не повториться знову. Найбільша пожежа на Полтавському міському полігоні твердих побутових відходів сталася у вересні 2015 року, коли гасили більш ніж дві доби територію займання на площі понад 3 га. Новина про пожежу на приміському сміттєзвалищі під Полтавою облетіла українські ЗМІ, і це, на жаль, не ті новини, якими пишалося б наше місто. Сподіваємося, що незабаром до влади прийдуть люди, які перестануть годувати полтавців пустими обіцянками, серед яких і довгоочікуване будівництво сміттєпереробного заводу.