У полтавському музеї презентували виставку про воїнів-вірменів
Виставка, яка відкрилася у Музеї важкої бомбардувальної авіації,
має символічну назву – «Долі різні – родина одна». Ідеться про
бойове братство двох народів – українського і вірменського. А основою виставки, присвяченої Дню незалежності Вірменії, що відзначався 21 вересня, стали документи та фотоматеріали про вірменів, які воювали на полтавській землі під час Другої світової.


Серед них і маршал Радянського Союзу Іван Баграмян, який на початку війни був начальником оперативного відділу Південно-Західного фронту, що до останнього мужньо бився з ворогом між Києвом і Полтавою. А двічі Герой Радянського Союзу льотчик Нельсон Степанян у ті дні брав участь у повітряних боях у небі Полтавщини. Чимало славних бойових справ і на рахунку адмірала Івана Ісакова (Ісаакяна), який навіть після тяжкого поранення, втративши ногу, залишився служити на флоті.
За словами голови Спілки вірменів України в Полтавській області Геннадія Агаджаняна, вони майже рік готували цю виставку, серед матеріалів якої не лише розповіді про героїв Другої світової, але й про тих, хто загинув за Україну на Донбасі.
– Ми з радістю відкриваємо цю експозицію, підготовлену за ініціативи вірменської діаспори та небайдужих людей, які цінують важливість збереження історії. Історії, яка поєднує багатовікову дружбу вірменського і українського народів, – сказав директор філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

Своїми враженнями від виставки поділився і заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко:
– Я їхав сюди з відчуттям того, що знаю вірменський народ як дружній. Але після того, коли побачив, наскільки спільна у нас історія, наскільки вона навіть трагічна, починаючи з років Другої світової війни, коли нашу землю боронили найкращі сини вірменського народу, розумію, що у нас не просто дружні, а братські народи! Це проявилося і на сучасному етапі нашої історії, у якій навіки залишиться Сергій Нігоян – один із тих, хто відкрив трагічний лік Небесної Сотні, поклавши своє життя за нашу свободу й українські ідеали на Майдані.
Після огляду виставки її учасники та гості поклали квіти до Стіни пам’яті полеглим за Україну.