×

“Долі різні – родина одна”

У полтавському музеї презентували виставку про воїнів-вірменів

Виставка, яка відкрилася у Музеї важкої бомбардувальної авіації,
має символічну назву – «Долі різні – родина одна». Ідеться про
бойове братство двох народів – українського і вірменського. А основою виставки, присвяченої Дню незалежності Вірменії, що відзначався 21 вересня, стали документи та фотоматеріали про вірменів, які воювали на полтавській землі під час Другої світової.

Нельсон Степанян
Іван Баграмян

Серед них і маршал Радянського Союзу Іван Баграмян, який на початку війни був начальником оперативного відділу Південно-Західного фронту, що до останнього мужньо бився з ворогом між Києвом і Полтавою. А двічі Герой Радянського Союзу льотчик Нельсон Степанян у ті дні брав участь у повітряних боях у небі Полтавщини. Чимало славних бойових справ і на рахунку адмірала Івана Ісакова (Ісаакяна), який навіть після тяжкого поранення, втративши ногу, залишився служити на флоті.

За словами голови Спілки вірменів України в Полтавській області Геннадія Агаджаняна, вони майже рік готували цю виставку, серед матеріалів якої не лише розповіді про героїв Другої світової, але й про тих, хто загинув за Україну на Донбасі.

– Ми з радістю відкриваємо цю експозицію, підготовлену за ініціативи вірменської діаспори та небайдужих людей, які цінують важливість збереження історії. Історії, яка поєднує багатовікову дружбу вірменського і українського народів, – сказав директор філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

Своїми враженнями від виставки поділився і заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко:

– Я їхав сюди з відчуттям того, що знаю вірменський народ як дружній. Але після того, коли побачив, наскільки спільна у нас історія, наскільки вона навіть трагічна, починаючи з років Другої світової війни, коли нашу землю боронили найкращі сини вірменського народу, розумію, що у нас не просто дружні, а братські народи! Це проявилося і на сучасному етапі нашої історії, у якій навіки залишиться Сергій Нігоян – один із тих, хто відкрив трагічний лік Небесної Сотні, поклавши своє життя за нашу свободу й українські ідеали на Майдані.

Після огляду виставки її учасники та гості поклали квіти до Стіни пам’яті полеглим за Україну.