×

Дитина – не товар!

Щодня з телевізійних екранів, рекламних бордів та шпальт газет звучать заклики допомогти в пошуку чергової зниклої дитини. І, на превеликий жаль, кількість дітей, що зникає безвісти в Україні, збільшується.

Кіднепінг — термін іншомовного походження, який використовують для опису викрадення та торгівлі саме дітьми.

Викрадення дітей може відбуватися з метою торгівлі, продажу на органи, викупу (частіше коли мова йде про відомих і заможних батьків), рабства або кіднепінг дитини одним із батьків.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» одним із основних напрямів державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є попередження торгівлі людьми шляхом підвищення обізнаності українського населення.

Важливим є те, що зі своєї сторони батьки зобов’язані задля безпеки своєї дитини належно проінформувати її щодо особистої безпеки. Діти повинні зрозуміти, що не можна спілкуватися та брати подарунки (цукерки морозиво тощо) від незнайомців, не піддаватися на улесливі вмовляння або можливі погрози з боку невідомої особи, благання допомоги іншої дитини або дорослому, якщо на перший погляд здається, що такій людині допомога не потрібна, оскільки такі дії в подальшому можуть призвести до кіднепінгу.

Зловмисники насамперед  намагаються залишатися непоміченими, а тому, якщо дитина почне захищати себе та прохати сторонніх про допомогу, незнайомець може розгубитися. Важливо, щоб люди навколо зрозуміли суть ситуації, а не сприйняли відповідну ситуацію за сварку, наприклад, тата й сина. Дитина має діяти рішуче і будь-яким чином чинити супротив нападнику.

Важливо пам’ятати, що в наш час є велика популяризація соціальних мереж і форумів, тому лиходії можуть шукати жертв і в інтернеті. Адже у віртуальному просторі легко ввести в оману, видати себе за того, ким ти не є насправді. Тому ніколи не потрібно розповідати про себе конфіденційну інформацію – ім’я, прізвище, адресу, телефонний номер, не розміщувати світлини та ніколи, ні під яким приводом, не ходити на зустріч із віртуальним «другом».

Тож, радимо дітям бути обачними та пам’ятати, що спілкування з незнайомими людьми є небезпечним та може призвести до трагічних наслідків.

Фахівчиня Луцького місцевого центру з надання БВПД Вікторія Осіпчук