×

Екскурсоводи дефілювали в зимовій уніформі на своєму професійному святі

21 лютого в Полтавському художньому музеї ім.М.Ярошенка відбувся святковий захід, приурочений до Всесвітнього дня екскурсовода. Близько 50 працівників галузі, мистецьких ур діячів та істориків-краєзнавців зібралося привітати своїх колег та отримати відзнаки за сумлінну працю в туристичній галузі.

Привітати екскурсоводів прийшов і депутат міськради Олександр Глазов. За його словами, Полтава – лідер серед обласних центрів за кількістю музейних установ та організацій:

– Туристична галузь щороку приносить чималий дохід у місцевий бюджет та підвищує рейтинг Полтави як привабливого міста, де можна знайти цікаві локації на будь-який смак. Бажаю, щоб в екскурсоводів з кожним днем збільшувалася не лише кількість відвідувачів, але й матеріальна підтримка від місцевої влади у вигляді премій, підвищення заробітних плат та виплат.

Також, на його думку, належне та систематичне фінансування цієї галузі здатне створити справжнє «економічне диво» та позитивно відгукнутися надходженнями до місцевого бюджету.

Під час заходу гарний настрій присутнім дарував міський духовий оркестр «Полтава», який виконав світові та вітчизняні хіти. А працівниці галереї вразили модельним номером-дефіле в зимовій уніформі.

Окрасою свята стало нагородження кращих екскурсоводів міста, яким вручили подяки, грамоти та дипломи. А деяким з них презентували високоякісні гучномовці для професійного використання.

Відзначили й екскурсоводів-початківців, зокрема 16-річну ученицю полтавської ЗОШ №20 ім.Б.Серги Анастасію Гусар. Дівчина розповіла, що за шість років активної діяльності при шкільному музеї встигла полюбити цю справу, і навіть після закінчення школи планує проводити для майбутніх учнів тематичні екскурсії, адже це приносить їй справжнє задоволення.

Науковий працівник галереї Іван Герцунь зауважив, що такі свята підвищують статусність професії екскурсоводів. Також він додав, що Полтава багата на культурно-історичну спадщину, яка здатна здивувати не лише приїжджих, але й місцевих жителів. Завдяки екскурсоводам численні знання та цікаві факти з історії області стають відомі якомога більшій кількості людей і виховують суспільну освіченість та духовну культуру.