×

Фахівець Котелевського бюро правової допомоги допоміг клієнтці бюро встановити факт належності їй заповіту

Розбіжності у одній літері в написанні прізвища, імені чи по батькові, що зазначені в правовстановлюючому документі, із відомостями зазначеними у свідоцтві про народження або у паспорті, можуть стати проблемою для його власника.

У вересні 2020 року до Котелевського бюро правової допомоги звернулася пані Ірина для здійснення представництва її інтересів у суді щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документу, а саме -заповіту.

Жінка розповіла, що з метою оформлення спадкових прав у серпні 2020 року звернулася до приватного нотаріуса Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області із заявою про прийняття спадщини за заповітом після померлого рідного дядька. Під час перевірки документів нотаріусом було встановлено, що при складанні та посвідченні заповіту невірно записано прізвище спадкоємця, в зв’язку з чим їй було відмовлено у оформленні її спадкових прав на 1/2 частку земельної ділянки та рекомендовано звернутися до суду.

Відповідно до пункту 6 статті 1254 Цивільного кодексу України скасування заповіту, внесення до нього змін проводяться заповідачем особисто.

Оскільки Клієнт є малозабезпеченою особою, а відтак – має право на безоплатну вторинну правову допомогу, їй призначили представника – заступника начальника Котелевського бюро правової допомоги Миколу Убийсобаку.

Зібравши необхідні докази по справі, працівник бюро підготував та подав до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення.

Оцінивши наявні докази по справі, Котелевський районний суд Полтавської області 09 грудня 2020 року виніс рішення, яким заяву клієнтки про встановлення факту належності їй заповіту задовольнив повністю.

Після набрання рішенням суду законної сили клієнтка бюро зможе належно оформити свої спадкові права та отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спадкове майно.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням № 535/933/20. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/93407776)

Коментує фахівецьКотелевського бюро правової допомоги Микола Убийсобака:

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по-батькові, прізвищем, місце і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

Підсудність справ

Статтею 316 Цивільного процесуального кодексу України передбачена можливість фізичним особам подавати заяви про встановлення факту, що має юридичне значення до суду за їх місцем проживання.

Справи за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду.

Зміст заяви

Відповідно до статті 318 Цивільного процесуального кодексу України у заяві повинно бути зазначено:

  • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  • причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  • докази, що підтверджують факт.

Доречно нагадати, що у випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:  м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88.