×

Фахівець правової допомоги допоміг стягнути заборгованість по заробітній платі та відшкодування моральної шкоди

Трапляються випадки, коли при звільненні працівникові не виплачується у повному обсязі належна йому заробітна плата, що ставить особу у скрутне матеріальне становище. Та все ж в таких ситуаціях можна і варто захищати свої права.

До Полтавського бюро правової допомоги звернувся Г., який розповів, що працював на одному із підприємств міста Полтави. Спочатку заробітну плату платили справно, але в певний момент розпочалися проблеми із її виплатою. Спочатку її затримували, а згодом і взагалі перестали виплачувати, мотивуючи це малими доходами підприємства. Чоловік змушений був шукати додаткових заробітків, аби мати хоча б якийсь дохід та годувати сім’ю. Але коли вже не мав за що навіть їздити громадським транспортом на роботу та додому прийняв рішення звільнитися і піти працювати в інше місце. Трудову книжку із відповідними записами йому повернули, а от заборгованість по заробітній платі, що утворилася за півроку, так і не була виплачена. На його вимоги погасити заборгованість по заробітній платі підприємство не реагувало. Отож, почувши про безоплатну правову допомогу чоловік вирішив звернутися та запитати як йому діяти далі, адже підприємство, на якому він працював раніше, було винне йому близько 24 тисяч гривень, що для чоловіка є досить солідною сумою.

Представляти інтереси Клієнта у даній справі було уповноважено фахівця Полтавського бюро правової допомоги, адвоката Артема Пархоменка.

«Беззаперечним був той факт, що мій клієнт працював на підприємстві. Це підтверджувалося перш за все записами у трудовій книжці. Далі нами було отримано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, з яких вбачалося, що підприємством відображено у своїй фінансовій звітності факт нарахування моєму клієнту заробітної плати, а також було утримано з нього податки у порядку, встановленому законом. Отож було направлено запит підприємству із проханням надати відомості щодо фактів виплати моєму клієнту заробітної плати. Однак, підприємство надати такі відомості не змогло через їх відсутність, що й стало підставою для звернення до суду та доказом обґрунтованості наших позовних вимог», – розповів юрист.

Було складено позовну заяву про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки повного розрахунку та відшкодування моральної шкоди, яку подану на розгляд місцевого суду. В свою чергу, під час судових засідань підтримано доводи, викладені у позовній заяві, із наданням відповідних доказів обґрунтованості позовних вимог.

За результатами розгляду справи, судом було задоволено позов чоловіка, стягнуто із підприємства на його користь близько 24 тисяч гривень заборгованості по заробітній платі, середній заробіток за час затримки повного розрахунку при звільненні з роботи, який склав трохи більше 40 тисяч гривень та відшкодування моральної шкоди у сумі 5 тисяч гривень, а всього близько 70 тисяч гривень.

«Задовольняючи позов, суд виходив із вимог Кодексу законів про працю України, яким встановлено обов’язок роботодавця у повному обсязі розрахуватися із працівником в останній його робочий день. Однак цього зроблено не було. Відтак нормами названого мною нормативно-правового акта встановлено обов’язок роботодавця відшкодувати середній заробіток з моменту звільнення з роботи працівника до повного розрахунку з ним, а також відшкодувати шкоду, завдану неналежним виконанням роботодавцем своїх обов’язків по своєчасній виплаті заробітної плати, у тому числі і моральної шкоди», – підсумував Артем Пархоменко.

Таким чином, завдяки діям юриста правової допомоги стягнуто на користь працівника належну йому заробітну плату та відшкодовано моральну шкоду, завдану несвоєчасною виплатою заробітної плати. 

Як діяти, якщо при звільненні Вам не було виплачено належний Вам заробіток?

Консультує юрист Полтавського бюро правової допомоги, адвокат Артем Пархоменко:

«Ця історія є прикладом того, як можна захистити свої порушені права. А вже кожному із нас належить право вибору — захищати свої права діючи або ж лишити все як є. Для тих, хто бажає скористатися правовою допомогою на сьогодні створено всі умови для безперешкодного її отримання. Варто лише наважитися захистити себе і звернутися до фахівця, якому довіряєте. Зважилися — дійте!».

У випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка, 2, телефон (0532) 50-27-29, де кваліфіковані фахівці охоче та безкоштовно нададуть Вам необхідні роз’яснення та допомогу.

Відділ «Полтавське бюро правової допомоги»

Полтавського місцевого центру з надання

безоплатної вторинної правової допомоги