×

Феномен суспільної користі: як «працює» благодійність в Україні?

Для сучасної України благодійність – цілком сформоване та активно діюче соціальне явище. Тим паче, що останнім часом вирішувати суспільні проблеми та брати активну участь в житті громади стало світовим трендом,який набирає потужних обертів і у нас в державі. На сьогодні в  Україні працюють тисячі благодійних проектів та організацій. Про роботу найбільших із них можна дізнатися через рейтинг благодійності, складений Українським форумом благодійників. А згідно результатів соцопитування з-поміж різновидів допомоги одним з найзатребуваних є створення та підтримка умов для позитивних зміни особистості, незалежно від віку та статусу.

Найбільшим в Україні за чисельністю, кількістю регіональних представництв та напрямків роботи є благодійний фонд «Карітас». За статистикою, щороку різнобічну допомогу фонду отримують понад 100 тисяч осіб. Це передусім матеріальна, соціальна та психологічна підтримка, а також фахові юридичні консультації, які спрямовані на всебічну підтримку та вирішення питань людини.

«Карітас Полтава» – це благодійна організація, яка входить до всеукраїнської мережі «Карітас України» та належить до світової спільноти організацій «КарітасІнтернаціоналіс». Перевагою організації є  те, що вона працює за міжнародними стандартами та протоколами надання соціальних послуг. Високі стандарти спілкування та взаємовідносин, європейське розуміння людської особистості роблять допомогу фонду максимально органічною та корисною для людини. Адже завдяки такій благодійності для людей народжується надія, відкриваються перспективи і зявляється віра в майбутнє.

Одне з основних завдань Карітас Полтава – формувати відчуття громадянської тотожності у людей, що мають вади здоров’я чи знаходяться у скрутних життєвих обставинах. Головне в діяльності організації –  орієнтація на створення в людині своєрідного ресурсу для подальшого самостійного вирішення її проблем. Така поступова автономія є показником та основним критерієм професійного успіху, в рамках соціальної допомоги.

У кожному бенефіціарі фонду є чудова можливість змінюватися та розвиватися разом з людьми яким надається допомога. Адже надихаючи власним прикладом, знаннями та можливостями бенефіціар формує більш позитивний образ майбутнього та допомагає людині побачити й осмислити власні перспективи.

Тож, плануючи свою роботу, «Карітас Полтава»  з року в рік обирає соціально інтегровані напрямки, аби їхні бенефіціари мали можливість активно і особисто включатися в процес допомоги, реабілітації та подальшої соціальної адаптації людей. Відтак у 2020-2021 рр. пріоритетною послугою в організації  стала саме «соціальна адаптація». А з-поміж усіх методів перевагу надали методу «позитивних емоцій».  

На сьогодні «Центр для дітей та сімей» БФ «Карітас Полтава» пропонує наступні соціальні послуги:

  • Тренінги, інтерактиви, ігри  для дітей 6-15 років з юридичної просвіти «Я маю право», зі збереження здоров’я «Я обираю здоров’я», з формування корисних звичок та розумного споживання «Піклуючись  про себе»,  (попередня реєстрація)
  • заняття в «Школі  живопису» для дітей 6-12 років

з вівторка по п’ятницю 15:00-16:00

  • «Школа живопису для дорослих» щосуботи 10:00-13:00
  • Заняття в театральній студії «BubbleGum»  з вівторка по п’ятницю 16:00-17:00
  • Інклюзивні кулінарні майстер-класи  субота  12:00 14:00 (реєстрація)
  • Підготовка до школи (за індивідуальним графіком)
  • Послуга «ПІСЛЯШКОЛА» для учнів 1-2 класів

з понеділка по п’ятницю 13:00-17:00

  • Індивідуальні консультації та заняття з психологом

з вівторка по п’ятницю 10:00-12:00

субота 10:00-14:00

  • Психологічні тренінги для батьків з актуальних тем

кожна друга субота 11:00-12:00

Також протягом року планується проведення таких спільних, з відвідувачами фонду, заходів: вечори відпочинку, майстер-класи, перегляди фільмів, відвідування виставок, тематичні вечірки, зйомки кліпів, зустрічі з успішними людьми.

Важливо розуміти, що уся робота персоналу та партнерів БФ «Карітас Полтава» базується на принципах системи убезпечення (Safeguarding). В основі неї закладено переконання, що «Карітас Полтава» є безпечним середовищем для всіх. А її правила діють для працівників Карітасу 24/7.

Усі деталі та умови відвідування за телефоном: 095 288 8707 або за адресою вул. Пилипа Орлика 20/1