×

Футбол. Перша ліга: «Гірник-Спорт» не дав можливість «Руху» стати лідером

У Горішніх Плавнях відбувся перенесений матч одинадцятого туру чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги між «Гірником-Спорт» з Горішніх Плавнів та львівським «Рухом» в якому господарі здобули важливу перемогу.

«Гірник-Спорт» – «Рух» – 2:1

Голи: Білий (5 пен.), Батюшин (65) – Білий (61, аг)

«Гірник-Спорт»: Ситников, Суханов, Кравчук, Білий, Шопін, Лозовий, Збунь (Одарюк, 81), Лиховидько (Козлов, 90+2), Батюшин (Корольков, 85), Чепелюк, Хомченко.

Головний тренер: Ігор Жабченко

«Рух»: Мисак, Дуць, Никитюк, Нємчанінов, Заставний, Копина, Брікнер (Русин, 55 хв.), Калюжний, Климчук, Бойчук, Кондраков (Ернест, 35).

Головний тренер: Леонід Кучук.

Вилучення: Хомченко (70).

У Горішні Плавні львівський «Рух» їхав з надією на перемогу, після якої він міг очолити турнірну таблицю. Однак відповідальність за результат явно давила на гостей, які виявилися не готові до активних дій «Гірника-Спорт», який демонструє явний прогрес в останніх матчах.

Футболісти «Гірника-Спорт» активно почали матч і були винагороджені за ці зусилля: Віктор Ліховідько заробив пенальті, який на 5-й хвилині реалізував Іван Білий. Гол в дебюті матчу додав упевненості «гірникам», які могли подвоїти рахунок ще до перерви. Спочатку між суперниками пішов обмін небезпечними ударами. У «Гірника-Спорт» на 29-й хвилині пильність Мисака првоеріл Сергій Суханов, а за чотири хвилини до цього «Рух» отримав право на штрафний, але після небезпечного удару Климчука м’яч зачепив стінку і полетів на кутовий.

Справжній гольовий супермомент у «Гірника-Спорт» з’явився на 34-й хвилині. Юрій Кравчук виконав довгу передачу на Віктора Ліховідько, здавалося, що м’яч дістанеться захиснику «Руху» Юрію Копине, але той пробіг повз м’яча і Ліховідько виявився один на один з воротарем, але нехитро пробив прямо в голкіпера. Після цього другий удар наносив по воротах Юрій Батюшін, але і тут Роман Мисак виявився непробивним. Після цих тривожних дзвінків Леонід Кучук вирішив зробити ранню заміну: замість кращого бомбардира Данила Кондракова на поле вийшов легіонер «Руху» з Гани Ернест Антві.

Але ефективність від виходу цього футболіста була невисокою. До перерви він встиг заробити попередження, нанести сильний удар м’ячем в груди Олексію Збуню, після перерви прізвище Антві все ж прозвучало, коли «Рух» після кутового на 61-й хвилині зрівняв рахунок. Однак після детального перегляду моменту з’ясувалося, що Антві не встиг торкнутися м’яча, який був посланий з кутового Ростиславом Русіним. У підсумку м’яч від голови захисника «Гірника-Спорт» Сергія Суханова влетів у ворота Антона Ситникова. Момент був динамічний і зреагувати на політ м’яча Антон Ситников не встиг – 1:1. Це м’яч перервав триматчеву «суху» серію «Гірника-Спорт».

А потім події в поєдинку не давали уболівальникам нудьгувати. Спочатку два Івани – Калюжний і Білий обмінялися люб’язностями і заробили один на одному попередження. І якщо для Калюжного ця картка виявилася звичайним попередженням, то для Івана Білого це було четверте попередження і він не зможе допомогти «Гірнику-Спорт» у поєдинку з «Кременем». Для Білого, як і для Віктора Хомченко, який пізніше заробив вилучення, сезон вже закінчено.

Але ще до того, як покинути поле, Віктор Хомченко взяв участь в гольовій комбінації «Гірника-Спорт», який не захотів миритися з нічийним результатом. На 65-й хвилині ще одна помилка оборони «Руху» виявилася доленосною для гостей. Віктор Ліховідько буквально «вкрав» м’яч у захисника гостей Романа Никитюка та почав гольову атаку своєї команди. Змістившись на лівий фланг, Ліховідько віддав передачу на Хомченка, який грудьми скинув м’яч під удар Юрія Батюшіна, який в один дотик ефектним ударом відправив другий м’яч у сітку воріт «Руху» – 2: 1.

Через п’ять хвилин «гірники» залишилися в меншості, але явної переваги у гостей не було. На 73-й хвилині Богдан Бойчук завдав небезпечного удару з-за меж штрафного, але м’яч пролетів вище воріт. А на 84-й хвилині вже «Гірник-Спорт» міг достроково зняти питання про переможця після контратаки. Олександр Чепелюк відібрав м’яч у гравців «Руху» і відправив у прорив Віктора Ліховідька, який після швидкісного прориву технічно віддав м’яч на Юрія Батюшіна.

Виконати дубль нашому капітану не вдалося: Мисак відбив м’яч, на добиванні намагався зіграти Євген Лозовий, але Мисак знову опинився на шляху м’яча. Переломити хід гри «Руху» так і не вдалося. Львів’яни зазнали в Горішніх Плавнях першої поразки в трьох матчах і четвертої в чемпіонаті. Леонід Кучук уже другий матч поспіль не може взяти очки по максимуму на стадіоні спорткомплексу «Юність». У грі минулого чемпіонату «Рух» задовольнився нульовою нічиєю.

Небагатослівним був головний тренер команди гостей Леонід Кучук. «Говорити про нашу гру немає сенсу, її просто не було», – зазначив Леонід Станіславович. «Рух» після поєдинку в Горішньому Плавнях залишився на третьому місці.

Для «Гірника-Спорт» це вже восьма перемога в чемпіонаті. Причому, сім поєдинків в останніх десяти зустрічах «гірники» виграли під керівництвом Ігоря Жабченко. Наша команда, як і раніше йде на 9-му місці, але уде набрала 27 очок і скоротила відрив до трьох очок від йде восьмим – краматорського «Авангарду», – повідомила прес-служба ФК “Гірник-Спорт”.

Свій наступний матч «Гірник-Спорт» проведе в неділю, 24 листопада. На стадіоні спорткомплексу «Юність» наша команда проведе свій заключний матч у цьому році з сусідами з Кременчука – «Кременем». Початок цього поєдинку – о 13:00.