×

«Гелон-фест» – свято, що вражає!

10 та 11 серпня на мальовничих околицях Більського городища вирувало яскраве дійство – колоритний етнофестиваль «Гелон-фест 2019». На нього з’їхалися майже 10 тисяч відвідувачів із Харкова, Києва, Одеси, Хмельницького та Полтавщини. Програмою заходу було передбачено розважальну програму, майстер-класи, розмаїття усіляких смаколиків, а також тісне спілкування з хранителями традицій – народними майстрами та умільцями з різних куточків України.

За словами керівника Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентини Вождаєнко, цей обласний етнофестиваль свідомо започаткували для пропагування пам’яток археології національного значення.

– Цього року на його проведення виділили 400 тисяч гривень. Це гроші з обласного центру та подаровані благодійниками, – розповідає Валентина Володимирівна.

Свято розпочалося вражаючою і грандіозною ходою справжніх скіфів, завдяки яким на фестивалі одразу запанувала неймовірна енергетика давнього Гелону. Родзинкою ж заходу стало кінне шоу з джигітівкою, яке викликало в гостей справжній шквал емоцій.

На завершення першого дня для гостей провели інтерактивний конкурс «Краща родина у вишиванках».

Запалив публіку справжнім драйвом харизматичний гурт «Шпилясті кобзарі», розкривши всю багатогранність і глибину українського народного інструменту – бандури, яка в їхньому виконанні зазвучала в найбільш несподіваних та новаторських інтерпретаціях. Разом з ними живу музику дарували полтавські гурти «Онейроїд», «MOTANKA», «The DOOX», «Троїсті музики» та «Арізона».

Полтавка Тетяна Коваленко поділилася враженнями про те, як разом зі своїми друзями провела ніч в археологічному таборі на території міста Гелон:
– Я вперше на цьому фестивалі, але емоції отримала неймовірні. Ця атмосфера перенесла мене в дитинство, коли відчувала себе донькою Великого Степу.
На другий день фестивалю всі охочі взяли участь у театралізованій екскурсії Більським городищем та назавжди лишили у своєму серці згадку про унікальну пам’ятку скіфських часів – давнє городище Гелон.

Серед майже п’ятдесяти зареєстрованих екскурсійних груп були українці, які проживають у Франції та два ірландці, – підкреслює директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост. – Приємно відзначити щирий інтерес людей до давньої історії. Екскурсії городищем користувалися шаленим попитом, їх відвідало понад півтори тисячі гостей. Крім того, пересічні громадяни отримали унікальну можливість відчути себе справжніми археологами та взяти участь в археологічних розкопках.