×

Герой України з Полтавщини звернулася до президента через Фейсбук

Герой України, відомий полтавський аграрій Тетяна Корост із Котельви звернулася до Президента України Володимира Зеленського з приводу ринку землі. Лист опубліковано на офіційній сторінці Володимира Зеленського в мережі Фейсбук.

У своєму листі вона пише:Шановний пане Президент ! Вам випала велика честь і великий обов‘язок змінити на краще життя нашої країни , життя українського народу . Як ви сказали , коли вас обрали , що ми всі українці всі стали президентами і взяли на себе велику відповідальність за долю нашої країни . Маючи великий стаж роботи і досвід праці в сільському господарстві ( від агронома до керівника відомої в Україні агрофірми «Маяк «на Полтавщині ), хочу поділитися своїми думками і досвідом щодо подальшоі долі земельної реформи в Україні . Чому ми опинилися в тупику?

Причина та , що в процесі прийняття законів і законодавчих актів по землі , ми не забезпечили безкоштовне право на власність землю всьому українському народу , як це передбачає Конституція України ! Таке право на земельний пай отримали тільки частина громадян , що були членами на той час колгоспів . Навіть людина яка не дожила один день , коли паювалася земля , або прийшла через рік працювати господарство , уже не отримала цей пай . Таким чином за 20 років створилося ціле покоління працюючих в сільськогосподарських підприємствах людей , які не мають у власності земельного паю , тобто працюють наймитами у власників земельних паїв . Така ситуація створює соціальну напругу, бо люди постійно питають , чому нам нема паю ?

Висновок : Земельна реформа була не далекоглядна і безперспективна . Але Земельний Кодекс України надав селянину у власність не тільки землі для товарного виробництва ( земельний пай ) , а також землі під забудовою , землі особистого селянського господарства ( до 2 га ) , для дачного гаражного будівництва .Тобто у селянина є ще власність земля 2 га для ведення особистого селянського господарства , яка сьогодні за законом має вільний ринок , тобто продається . Її рахується в Україні майже 10 млн . Це 30% всієї ріллі України . Тому говорити про ринок землі для власників земельних паїв , щоб бабуся реалізувала своє конституційне право розпоряджатися землею , це прямий обман і маніпуляція , з метою забрати в українців останній ресурс і створити надзвичайний стан суспільної напруги . Що потрібно зробити сьогодні в земельній реформі ? Зробити інвентаризацію всіх земель України і встановити у чиїй вона власності , хто нею користується , хто платить орендну плату і фіксований чи земельний податок , а хто ні .

На який термін укладені договори оренди , який стан землі ., які види діяльності сформовані . Цю роботу можна виконати на підставі Закону “Про Землеустрій” , розробивши Проект Схеми землеустрою кожного району в області . При розробці даних проектів сформується реальний баланс землі в Україні ! Це потрібно в першу чергу Президенту , бо він повинен знати , що він отримав у спадок і мав бачення як в подальшому як поступити із землею обговоривши дане питання з українським народом . А поспішні кроки Кабінету Міністрів в угоду міжнародним банкам , чи фондам про ринок землі та ще і продаж іноземцям , це загроза національній безпеці України і знищення українського селянина . Доведіть холдингам по 20 корів на 100 га ., доведіть для всіх сільгоспвиробників квоти виробництва на молоко , м’ясо , цукор , овочі , легалізуйте чорний ринок зернотрейдерів , виділіть кошти на будівництво овочесховищ , залиште акумуляцію ПДВ для тваринництва або дайте дотацію і отримаєте ріст ВВП за рахунок своїх вітчизняних інвесторів !

PS . Цікаво , чи прочитають мій допис в Офісі президента , в Міністерстві економічного розвитку , торгівлі та сільського господарства ? Хотілося почути їх відгук . Разом ми це зробимо !!!

Ми звернулися до Тетяни Корост щодо її листа Президенту України, який на сторінці Глави держави з’явився ще 3 жовтня: чи одержала вона відповідь на своє звернення?

Ось що відповіла Тетяна Михайлівна:

– На даний час відповіді не надійшло. Думаю , що і не надійде , бо я не експерт від холдингу чи міжнародного банку, до яких вони прислуховуються ! Нас залишилося небагато в Україні, яких хочуть ковтнути !!! Але ми під час протестів Києві, зустрілися і ведемо діалог із уповноваженим Президента України по земельних питаннях Романом Лещенком. Є домовленості, що він приїде на Полтавщину і ми проїдемо по селах , де працюють холдинги і де середні , малі та фермерські господарства. Він хоче на власні очі побачити реальну картину , щоб потім це все передати Володимиру Зеленському. А поки що ми боремося , щоб земля була всенародним багатством і належала українському народу і селяни могли спокійно працювати на ній!

А тим часом сьогодні з’явилося звернення Володимира Зеленського до українського народу саме щодо ринку землі, яке до певної міри можна вважати і відповіддю на лист Героя України Тетяни Корост: