×

Голова депутатської комісії не виносить на розгляд звернення полтавців

27 лютого в Полтавській міській раді відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства. На порядок денний винесли 33 проєкти рішень, які попередньо рекомендували до розгляду на черговій сесії міськради. Проте останнім часом такі засідання почали перетворюватися на фікції, де представники провладної партії прикривають помилки одне одного.

Так, член постійної комісії, депутат міськради Олександр Глазов наголосив, що голова комісії – представник команди Удовіченка Олександр Кудацький умисно не виконує свої прямі обов’язки та не виносить на засідання питання, які ініціюють депутати та громада:

– Дуже обурливо, що у деяких моїх колег звернення полтавців знаходяться не в пріоритеті. Під час розгляду низки питань присутнім не надали детальний аналіз-презентацію подальших шляхів розвитку шкільної і дошкільної галузі освіти, який попередньо доручили підготувати заступниці міського голови з питань освіти представниці команди Удовіченка Світлані Нестулі. Також жодних пояснень та інформації присутнім не надали і щодо майбутнього хоспісу та подальшого реформування медичної галузі. Про такі важливі для міста осередки можновладці розповідають абстрактні речі та змушують голосувати «наосліп», не даючи можливості розібратися у всіх нюансах. Звісно, навіщо аналізувати та розбиратися, якщо вони вже все «порішали на договорняках». А це, зауважу, майбутнє наших дітей та здоров’я сотень тисяч полтавців, які нині знаходяться в руках байдужих до полтавської громади людей.

Для прикладу він навів депутатські доручення від 28 листопада, 2 жовтня та 19 грудня 2019 року, які щоразу відтягуються та переносяться на наступні засідання у зв’язку з неготовністю управлінь капітального будівництва, освіти та колишніх управлінь охорони здоров’я та соціального розвитку.

Окрім цього, Олександр Глазов зауважив, що цього разу чимало питань приймалися взагалі без попереднього вивчення матеріалів. На його думку, щоб будь-які рішення щодо долі міста мають бути спочатку детально вивчені та обговорені:

– Значного резонансу набуло питання створення єдиного інклюзивно-ресурсного центру, який планують розмістити за адресою вул. Нечуй-Левицького, 4. Натомість Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді витіснять звідти і вже наприкінці весни діти не матимуть приміщення для занять. Попередньо, я неодноразово зазначав, що спочатку слід розробити сам проєкт центру та встановити чіткий перелік необхідного матеріально-технічного забезпечення. І лише після цього порівняти усі наявні варіанти та обрати найбільш оптимальний. Вважаю логічнім зробити чотири інклюзивних осередки в різних частинах Полтави, як-то успішно практикують у багатьох містах України. Це допоможе вирішити проблему доступності для осіб з інвалідністю та відвідувачів з особливими потребами. Зрештою, в Полтаві є достатньо придатних для цього, але їх ніхто «чомусь» не бере до уваги, тим самим зіштовхуючи інтереси різних соціальних груп.

Зауважимо, що нині допомоги інклюзивного центру потребують близько 150 маленьких полтавців із різних куточків міста та району.

Також на розгляд сесії рекомендували проекти рішень, щодо затвердження: Положення про порядок призначення та виплати іменної стипендії Полтавської міської ради перспективним спортсменам міста Полтава у новій редакції; Порядку виплати одноразових винагород спортсменам міста Полтава, а саме: чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх ігор, Універсіад, чемпіонатів, Кубків Світу та Європи, чемпіонатів України з олімпійських та неолімпійських видів спорту та їх тренерам; нової редакції Положення про порядок призначення та виплати іменної стипендії Полтавської міської ради студентам закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації (державної та недержавної форми власності) м. Полтава; нової редакції Положення про порядок призначення та виплати іменної стипендії Полтавської міської ради для молодих учених закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації (державної та недержавної форми власності) та наукових установ м. Полтава.

– Ця ініціатива неодноразово підіймалася мною ще в 2017 році і от нарешті її підтримали одноголосно та ремонтували до розгляду на сесії. Переконаний що така допомога перспективним молодим полтавцям зможе підтримати їх та посприяти досягненню ними ще більш високих результатів,- підкреслив депутат.

Зауважимо, що Олександр Глазов постійно та всебічно опікується проблемами молоді. Так під час засідання комісії він єдиний став на захист освітньої програми Української Академії Лідерства та її лідера Святослава Келима-Золотайка щодо фінансування на оренду приміщення. Депутат запропонував міській владі підтримати молодіжну організацію необхідними коштами або надати інше приміщення для організації їхньої діяльності.