×

Головне питання – підвищення тарифів на проїзд

Під головуванням очільника Полтавської територіальної громади Олександра Мамая відбулося засідання виконавчого комітету. Сьогодні, 15 липня, було розглянуто 18 питань порядку денного засідання, зокрема щодо розподілу та виділення коштів з міського бюджету, культури та молоді, економіки й інвестицій, сфери реєстрації, житлово-комунального господарства, надання адміністративних послуг, а також благоустрою, екологічного та санітарного стану міста.

Члени виконкому ухвалили й найболючіше для міста питання – підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Від тепер новий тариф становитиме 6 грн за проїзд у тролейбусі та 8 грн за проїзд у маршрутному таксі чи автобусі.

За словами першого заступника міського голови Валерія Пархоменка, це вимушений захід через підвищення собівартості обслуговування транспорту та загальну збитковість КП «Полтаваавтоелектротранс». Він підкреслив, що вартість проїзду в Полтаві тривалий час не змінювалася, а порівняно з іншими містами тарифи залишалися одними з найнижчих в Україні:– Питання, зрозуміло, болюче та неприємне. Тим паче, що на ньому завжди намагаються спекулювати деякі активісти та політичні діячі. Проте варто розуміти, що ця процедура стала необхідним кроком для подальшого розвитку транспортної галузі. Ми проаналізували тарифну сітку в містах із такою ж чисельністю населення. Усі вони відповідають нині запропонованій ціновій політиці. Так, подорожчання суттєве, але в перспективі це створить необхідні можливості для введення в дію електронного квитка та реорганізації транспорту на маршрутах. Зовсім скоро ми повністю відійдемо від готівкового розрахунку і перейдемо на електронні системи оплати. Це дозволить контролювати перевізників, а також унеможливить «перегони» на маршрутах у боротьбі за пасажирів.

Наступним кроком ми встановимо на зупинках бокси для поповнення карток та електронні монітори для відстеження транспорту та його маршруту. Відтак зможемо прибрати з маршрутів близько 40% малогабаритного транспорту та замінити його великогабаритними аналогами.