×

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області здійснює контроль за державними регульованими цінами на фармацевтичному ринку

Протягом І  півріччя 2021 року Головне управління  Держпродспоживслужби  в  Полтавській області провело 7 перевірок суб’єктів господарювання з питання дотримання  вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби. Під час проведення перевірок порушення встановлено в 6 випадках.

За результатами перевірок спеціалісти управління ухвалили 6 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 47,0 тис. гривень.

Також, 6 посадових осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів на загальну суму 16,15 тис. гривень.

Типовими порушеннями є недотримання учасниками фармацевтичного ринку граничних рівнів торговельних (роздрібних)  надбавок на лікарські засоби, що  встановлені  постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби».

Крім того, встановлені порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України  від 22.04.2020 року № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» в частині підвищення роздрібних цін на товари протиепідемічного призначення на 5 і більше відсотків  без попереднього декларування  цін.

Так, наприклад,  лікарський засіб Панадол Бебі сусп. 120мг/5мл 100мл* було реалізовано за роздрібню ціною 67,00 грн. за одиницю, проти економічно обґрунтованої  ціни – 62,51 грн.,  бахіли медичні за роздрібню ціною 4,43 грн. за пару,  проти  – 3,53 гривень.