×

Гуляють самі по собі, а вдома часом і не знають де

Літо – пора літніх канікул. Однак це, на жаль, і пора, коли поліцейським найчастіше доводиться мати справу зі зникненням неповнолітніх та займатися їхніми пошуками.

Так, 16 липня на одній із вулиць у Горішніх Плавнях працівники групи реагування патрульної поліції знайшли п’ятирічного хлопчика, який катався на самокаті без нагляду батьків. А буквально за кілька хвилин після цього надійшло й орієнтування про зникнення дитини. Тож незабаром завдяки патрульним хлопчик опинився в обіймах схвильованої матері. Як з’ясувалося, малюк разом з нею прийшов до банківської установи, але непомітно вислизнув на вулицю…

А от у Гадяцькому районі цими днями водій вантажівки поблизу Малої Обухівки пізно ввечері підібрав на узбіччі дороги дворічного малюка. Він повідомив про це поліцію і вже за 40 хвилин, опрацювавши інформацію, отриману від жителів прилеглих населених пунктів та органів місцевого самоврядування, поліцейські встановили батьків дитини. Цікаво, що вони навіть не здогадувалися, що їхній Іванко зник, оскільки були переконані, що він під наглядом 15-річної тітки малюка (молодшої сестри матері). Як з’ясувалося, дівчина відволіклася від догляду за малюком на кілька хвилин …

Дещо інша історія трапилася у Миргороді. Тут поліцейські розшукали 13-річного підлітка, про зникнення якого лише наступного дня повідомила його матір, хоч хлопця не було вдома всю ніч. Поліцейським знадобилося менше години, аби встановити місце перебування хлопця – він ночував у товариша. Після встановлення причини його втечі з дому в поліцейських з’явилися серйозні запитання до його матері. Є підстави для притягнення жінки до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків.

А от поліцейські з Полтавського району повернули батькам одразу двох дівчаток, які пішки вирушили до Решетилівки. 18 липня близько 10.30 їх помітив обабіч траси Київ – Харків журналіст одного з центральних телеканалів, який і повідомив поліцію про дивних мандрівниць.

Поліцейські групи реагування патрульної поліції Решетилівського відділення негайно вирушили на пошуки дівчат. Через 30 хвилин після надходження інформації патрульні відшукали подружок поблизу Демидівки. Дітей відвезли до районного підрозділу поліції, почастували чаєм, провели профілактичну бесіду і передали в руки батькам. Як з’ясувалося, 11-річна Юля і 12-річна Дар’я, жительки одного із сіл Полтавського району, вирушили у спонтанну подорож до Решетилівки, не попередивши про свій задум батьків.

На щастя, усі ці історії закінчилися благополучно. Але вони мають стати застереженням і для інших батьків: бути пильними, більше спілкуватися з дітьми і цікавитися їхнім дозвіллям.