×

Як депутати змагалися у спортивному орієнтуванні у та пішохідному туризмі

24–25 вересня у селі Вельбівці Миргородського району Великобудищанської сільської ради на базі дитячого оздоровчого табору «Горизонт» відбувся чемпіонат зі спортивного орієнтування
та спортивного пішохідного туризму серед депутатів місцевих рад Полтавщини та працівників органів місцевого самоврядування.

Традиційно організаторами змагань виступили Комунальний заклад «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради» спільно з відокремленими підрозділами федерацій спортивного орієнтування спортивного туризму в Полтавській області.

У чемпіонаті взяли участь і голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, депутати обласної ради Олег Діденко, Сергій Бульбаха
та Людмила Мірошніченко, заступник керівника апарату, керуюча справами обласної ради Тетяна Паутова, депутати Зіньківської, Чорнухинської, Решетилівської, Сенчанської, Гоголівської, Білицької,
Краснолуцької та Великобудищанської громад, а також працівники органів місцевого самоврядування. Загалом змагалося близько 80 осіб.

На думку Олександра Біленького, такі змагання не лише позитивно впливають на робочі стосунки серед депутатів громад, але й допомагають їм на особистому прикладі демонструвати актуальність здорового способу життя.

– Ідея проводити подібні змагання виникла ще у 2017 році. Лише торік через коронавірусні обмеження чемпіонат не вдалося провести. За цей час ми неодноразово «тестували» цікаві маршрути та різні мальовничі локації. Були й у Головачі Полтавського району, й у Олефірівці Миргородського. Проте цього року вирішили зупинитися на Вельбівці. Звісно, це не остаточний варіант і ми постійно в пошуку чогось новенького та захопливого. Однак у цьому році це не єдині зміни, які торкнулися змагань із пішохідного туризму та спортивного орієнтування. Окрім місця проведення, змінилася і сама дата чемпіонату. Зазвичай ми проводимо його навесні, проте нині вирішили приурочити змагання до Всесвітнього дня туризму, – каже голова Полтавської облради. – Єдине, що бентежить, – змагання проходять напівофіційно, тобто майже за власної ініціативи учасників: самотужки зібралися, приїхали та виступили. Тож маю щире бажання найближчим часом запропонувати Полтавській обласній державній адміністрації включити наш чемпіонат до календарного плану проведення заходів із популяризації фізкультури і спорту. Сподіваюсь, що вже наступного року змагання пройдуть на офіційному рівні з повноцінною програмою та відповідним переліком нормативів. Проте головне, щоб депутати-учасники розуміли: важливий у цих змаганнях не блискавичний результат та «обхід» суперників, а дружнє спілкування, взаємодопомога, продуктивний відпочинок.

Також він додав, що на його особисте переконання, заохочуючи депутатів до участі у подібних змаганнях, облрада сприяє поширенню та розвитку спорту безпосередньо в громадах, а також дає депутатам-учасникам розуміння, як краще підтримувати цю галузь на місцях.

Відповідно до плану чемпіонату учасники змагалися за найкращий командний та індивідуальний результати у двох дисциплінах. Так,
працівниця виконавчого апарату Полтавської обласної ради Оксана Гайдабура зізналася, що особисто їй було важко проходити смугу перешкод. Найбільше складнощів викликала брусова переправа через імпровізоване болото. І лише завдяки дружній атмосфері в команді та правильно обраній стратегії зрештою вдалося пройти всі випробування з непоганим результатом та мінімальною кількістю штрафних балів.

Проте справжнє захоплення в учасників викликало змагання зі спортивного орієнтування загальною протяжністю близько 10 км. На старті кожен спортсмен отримав деталізовану карту місцевості та прилад із чіпом, який необхідно було відмічати на спеціальних пунктах уздовж траси. Кількість відміток варіювалася відповідно до вікової групи та статі учасника. Мінімальна кількість для жінок – 11, а максимальна для чоловіків – 16. Порядок проходження спецпунктів був довільним, тому перемогу можна було здобути не лише за рахунок швидкості бігу, але й застосувавши стратегічне та просторове мислення. Основним рейтинговим показником був час проходження маршруту, який враховувався в індивідуальний та командний заліки.

За результатами змагань, які оприлюднила виконувачка обов’язків директора Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради Наталія Порубай, переможцями у загальнокомандному змаганні зі спортивного пішохідного туризму стали:
• перше місце – команда Решетилівської
міської ради;
• друге місце – команда Зіньківської територіальної громади;
• третє місце – команда Чорнухинської територіальної громади.
А в чемпіонаті зі спортивного орієнтування
серед команд перемогу здобули:
• перше місце – команда Зіньківської територіальної громади;
• друге місце – команда Великобудищанської
територіальної громади;
• третє місце – команда Краснолуцької територіальної громади.

Переможців відзначили грамотами, медалями, кубками та цінними подарунками. А всім присутнім побажали зустрітися таким же складом і наступного року