×

Як діяти, якщо випадково розбили чи пошкодили товар у магазині

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА нагадує як діяти, якщо випадково розбили чи пошкодили товар у магазині.

Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.

Також примус з боку продавця купити пошкоджений товар є ознакою нечесної підприємницької діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, тобто магазин. Ви не є власником товару до моменту здійснення процедури купівлі-продажу.

Якщо з вами трапилася схожа ситуація – пишіть заяву (2 примірника) на ім’я керівника суб’єкта господарювання із проханням не висувати до вас вимог щодо оплати розбитого (пошкодженого) товару на підставі Закону України «Про захист прав споживачів». Заяву потрібно зареєструвати (дата прийняття та позначка про те, хто прийняв) і забрати собі. Інший примірник лишається в магазині. Також ви маєте право вимагати скласти Акт про пошкоджений товар із зазначенням фактів, що спростовують вашу вину. Акт підписують: ви, свідки та представник суб’єкта господарювання із зазначенням дати.

Пам’ятайте! Будь-які виплати стягуються через суд і лише у випадку, якщо вашу вину буде доведено. Тому, не зайвим буде взяти відео з камери спостереження магазину, як доказ випадковості ситуації з розбитим чи пошкодженим товаром.

Якщо адміністрація магазину відмовляється будь-яким способом фіксувати факт ненавмисного пошкодження товару та вимагає кошти – викликайте поліцію. Продавець (магазин) не може змусити споживача придбати товар, який він випадково пошкодив. Це – незаконно!

У разі порушення ваших прав, обов’язково зверніться до Держпродспоживслужби за місцем вашого проживання або до Головного управління Держпродспоживслужби вашої області.

Контакти територіальних органів Держпродспоживслужби ви можете переглянути за посиланням: https://cutt.ly/PnGfsM7