×

Як довести факт отруєння в закладі громадського харчування

Що потрібно робити в разі харчового отруєння в закладі громадського харчування?

Спочатку радимо спробувати вирішити це питання в досудовому порядку. Для цього необхідно звернутися із заявою до власника закладу з проханням відшкодувати шкоду за лікування, а також моральну шкоду, яка була вам завдана. До заяви потрібно долучити копії документів, які підтверджують факт отруєння. Якщо ж адміністрація вам відмовить, тоді вже варто звертатись до територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби).

Як довести факт отруєння?

Якщо у вас є чек чи квитанція, то відповідно до Закону Украни «Про захист прав споживачів» це є підтвердженням вчинення правочину між клієнтом і продавцем. Якщо немає, то підтвердженням даного факту можуть виступити свідки.

В обов’язковому порядку необхідно звернутися до медичного закладу або викликати швидку, повідомивши лікаря про місце та час вживання страви, якою ви, вірогідно, отруїлися. Слід розповісти не лише про симптоми захворювання, але і про обставини пригоди, аби був задокументований причиново-наслідковий зв’язок між вживанням страви і наслідками. Необхідно зберігати й усі квитанції про придбання призначених ліків. Це все слугуватиме доказами про отруєння.

До якого суду потрібно звернутися і на що можна розраховувати?

Якщо справа не вирішується добровільно, то вам доведеться звертатися до суду. Дана категорія справ за загальним правилом розглядається за місцем знаходження відповідача. Тобто за місцем знаходженням закладу громадського харчування.

Розраховувати треба на відшкодування матеріальної шкоди, яка підтверджуються відповідними довідками, квитанціями, чеками та на відшкодування моральної шкоди. Мінімального і максимального розміру моральної шкоди не визначено.