×

Як «господарники» з «Рідного міста» допомагають геймерам з управління ЖКГ

Одна з найбільших проблем української влади, яка є першопричиною корупції – її закритість. Бо ще донедавна більшість інформації щодо використання коштів платників податків важко було перевірити не лише простим смертним, але й журналістам чи тим же громадським активістам. Утім, ситуація змінюється на краще, а відтак чиновникам стає дедалі важче приховувати свої оборудки.

Ось і цими днями в полтавській пресі спалахнув скандал щодо закупівлі управлінням ЖКГ міськвиконкому комп’ютерної техніки. Звісно, прогрес не стоїть на місці і давно пройшли ті часи, коли тамтешні чиновники обраховували вартість тих чи інших послуг та будували плани на славне комунальне майбутнє городян з допомогою рахівниць чи звичайних калькуляторів. Тепер вони бадьоро крокують у ногу з часом, а інколи навіть… забігають наперед! Як це трапилося і зі згаданим уже комп’ютерним обладнанням.

Бо одного не врахували чиновники та їхні покровителі із міськрадівської фракції «Рідне місто» – існування цілого ряду інформаційних ресурсів, які дозволяють відстежувати витрати коштів державного та місцевих бюджетів, державних та комунальних підприємств, спеціальних фондів тощо. Так, на порталі Є-дата нас, приміром, зацікавила інформація про те, що 26 червня ц.р. УЖКГ виконкому міської ради проплатило «ФОП Гірченко Ю.В.» 105 396 грн. за різні комп’ютерні «штучки», зокрема монітори та моноблоки. І все б нічого, якби не сам «асортимент» цього добра. Ну от приміром, навіщо УЖКГ монітор Samsung LC34H890, вартість якого коливається від 17 до 21 тисячі гривень? Ця штука належить до преміум-класу і щоб уявити її звичайному користувачеві, треба з’єднати в уяві до купи два звичайних монітори та ще й вигнути їм краї. Кажуть, такі дуже полюбляють геймери – любителі різних комп’ютерних ігор, хоча не всім із них така модель по кишені. Але коли йдеться про бюджетні кошти, то, як казав тут один діяч, не будемо «мелочіцца». Може, людям, які вдень і вночі думають про те, як зробити Полтаву «містом, в якому хочеться жити», інколи й справді треба розвіятися, погравши в які-небудь «танчики»?

До речі, цікаво, а чи є якісь комп’ютерні ігри на кшталт «Як нам упорядкувати місто» або принаймні «Як поремонтувати тротуари» чи «Війна зі сміттям»? Може, хоч там повчилися б…