×

Як не постраждати під час грози

Гроза відноситься до небезпечних для людини природних явищ. Загрозу під час грози несе блискавка, яка може спричинити лісові пожежі, загорання будинків, а також може вразити людину.

Влітку грози виникають досить часто. Тому задля своєї безпеки дуже важливо знати правила поведінки під час грози.

– Під час грози краще перебувати у приміщенні або в машині, якщо зняти всі металеві антени з її поверхні.

– Для захисту будинків та інших споруд треба використовувати блискавковідводи.

– Якщо ви перебуваєте вдома, то зачиніть всі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, адже він притягує кульову блискавку, як магніт. Вимкніть усі електроприлади.

– Якщо ви все ж таки опинились під час грози не в приміщенні, то пам’ятайте, що небезпечно знаходитись на підвищеному місці, біля металевих конструкцій, ховатись під окремо стоячими деревами і під навісами!

– Якщо ви опинилися у полі, то знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб воно було сухим, бо волога земля сильніше проводить електрику. Cядьте, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.

– Якщо під час грози ви опинилися у лісі, то знайдіть низькі дерева, що ростуть поруч. Ніколи не ховайтеся під одиноким високим деревом – це небезпечно. Запам’ятайте, що найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка влучає у березу та клен.

– Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд перебігає через контакт людських тіл.

– Не користуйтесь під час грози мобільними телефонами, бо вони є своєрідними приймачами блискавки.

– В грозу не бігайте і не плавайте, зупиняйтесь, якщо ви їдете на велосипеді чи мотоциклі.

Будьте розсудливі та обережні!