×

Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція

Наразі в Україні житлову субсидію отримує понад 3,1 млн домогосподарств, при цьому середній розмір нарахувань їм за місяць становить близько 1633 грн. Сьогодні оформити субсидію можна через мережу Інтернет.

Покрокову інструкцію роботи в онлайн-сервісі показали в Мінсоцполітики.

Тож щоб оформити субсидію не виходячи з дому потрібно перш за все потрібно зайти на сайт Міністерства соціальної політики України за посиланням.

1. Потім знайти на цьому сайті рубрику «Е-Сервіси».

Фото сайту msp.gov.ua

 2. У рубриці «Е-Сервіси» обирати розділ «Субсидії».

Фото сайту msp.gov.ua

3. Користувача автоматично переводить на сайт, де потрібно заповнити форму, а саме обрати 1 з трьох способів реєстрації.

На стартовій сторінці Системи надання послуги попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії, заявнику пропонується обрати один з варіантів реєстрації/входу.

Фото сайту msp.gov.ua

Крок 1

У разі обрання «реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом» та «реєстрація або вхід з ідентифікацією BankID», подання та підписання документів відбувається виключно в електронному вигляді без необхідності особистого відвідування управління соціального захисту.

У разі обрання «реєстрація або вхід за адресою електронної пошти» зазначено, що необхідно подати документи у паперовій формі (після заповнення форми на сайті вам прийде ПДФ-версія документу, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і занести у орган соціального захисту).

Крок 2

Після успішного входу в систему буде здійснено перехід  до заповнення електронних форм:

  • Заяви про призначення та надання у грошовій формі через (зазначається відділення банку),
  • Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
Фото сайту msp.gov.ua
Фото сайту msp.gov.ua

Крок 3

Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити  та підтвердити правильність внесених даних, та подати документ.

В результаті на електронну адресу надійде повідомлення:

«Вашу електронну заяву на призначення житлової субсидії було успішно зареєстровано і її номер, який про всяк випадок потрібно зберегти.»

Далі заяву розглядатиме саме той орган соціального захисту населення, який користувач зазначив при заповненні електронної форми.

У разі, якщо не використовували електронного цифрового підпису, доведеться особисто звернутися до органу соціального захисту населення, аби власноруч підписати документи.

Потім  найближчим часом співробітники зв’яжуться з користувачем, аби узгодити дату і час вашого візиту.

До цього листа також додаються копії поданих користувачем документів.

Також можна подивитись відеоролик про те, як оформити субсидію онлайн.

Призначення житлової субсидії та інформування заявника про результати розгляду документів відбувається у термін до 10 днів або до 30 днів у виключних випадках –  якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та прийняття відповідного рішення комісією при місцевих органах влади.