×

Як позбутися мишей в будівлях без застосування хімічних препаратів

Миша домова (миша хатня, миша звичайна) – це невеликий, однокольоровий, сірий, з світлішим черевцем гризун. Домашні миші майже завжди живуть в поруч з людиною.

Миші виживають при температурі від 5 до 40° С. Тривалість життя миші до 4-ох років. У сприятливих умовах, і доброму харчуванню доросла самиця протягом року може вивести до 45 мишенят. За один виводок самиця народжує до семи мишенят. Народившись, мишенята харчуються молоком матері. Згодом, самиця короткий час приносить мишам їжу, поки вони не стануть самостійними.

Миші гризуть меблі, електропроводку, стіни, псують продукти харчування, але цим небезпека не обмежується. Ці маленькі істоти переносять серйозні хвороби, з ними поширюються бактерії та віруси, які викликають чуму, холеру, тиф. Через них може виникати неприємний запах.

Ринок хімічних засобів для боротьби з мишами (родентицидів) дуже різноманітний, але є інші, менш безпечні методи про які  розповімо в даній статті.

Біологічний метод. Препарати – приманки,  на яких вирощені бактерії мишинного тифу Ісаченка. Препарати мають чітку вибіркову патогенність. Ефективність проти багатьох мишиноподібних  гризунів:

  • Домових
  • різного роду полівок (звичайної або сірої, лісової, водяної) щурів і нешкідливий для домашніх тварин.

Механічний метод. Включає в себе всілякі пастки, мишоловки, і досі користується певною популярністю. Головне в даному випадку – правильно підібрати приманку. Сир, зерно і шматочок хліба, змочений в рослинному маслі, приваблює мишей, а на сало і ковбасу поведуться вже щури. З переваг можна відзначити невисоку ціну і можливість виготовити пастку навіть самостійно. Але тут маємо ряд недоліків: доведеться досить часто перевіряти пастки і міняти (або оновлювати) приманку. Також з необережності можливі травми домашніх тварин. Та й утилізація мертвих гризунів повинна бути проведена правильно, щоб уникнути зараження.

Інноваційні методи боротьби з гризунами. До даної категорії можна віднести ультразвукові прилади. Це цілком гуманний і безпечний для оточуючих метод боротьби з мишами і щурами. Тварини не виносять ультразвуку і залишають дім, а не гинуть у важкодоступних місцях. Людина не сприймає ці хвилі, а ось на щурів і мишей вони діють так само, як сигнал пожежної тривоги на людину. Мінусом роботи таких приладів є поява перешкод в роботі апаратури і побутових приладів. Також не рекомендується ставити такі апарати в приміщеннях, де є домашні тварини – хом’яки, наприклад.