×

Як правильно проголосувати за Андрія Матковського і «Батьківщину», аби ваш голос зарахували

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Цього разу вони будуть не просто номінальними та черговими, а стануть визначальними та яскраво продемонструють ставлення українців до політичних партій та окремих політиків.

Також під час самих виборів виборці стикнуться з багатьма нововведеннями: новим виборчим законодавством, оновленою виборчою системою та видозміненими бюлетенями.

Відтак, прийшовши на виборчу дільницю, виборці отримають чотири різних бюлетені. Адже цього разу ми обиратимемо міського (сільського або селищного) голову, депутатів до місцевої, районної та обласної рад.

Найпростіше можна буде проголосувати за кандидата на посаду міського голови. Саме це голосування відбуватиметься за вже знайомою процедурою та не викликатиме жодних складнощів у «досвідчених» виборців.

У бюлетені рожевого кольору знаходите прізвище Матковського і ставите «галочку» у квадраті поруч з ним. Жодних інших позначок та підкреслень робити не треба.

Бюлетені депутатів до обласної ради будуть блакитного кольору, районної ради – зеленого кольору, міської – жовтого, а районної у місті ради – сірого.

Зауважте, що читати їх треба по горизонталі: ліворуч – перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч – пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

Спершу варто визначитися з партією-обраницею та знайти у списку Полтавську обласну організацію Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» (у кожному з бюлетенів партія має різний порядковий номер) та поставити «галочку» чи «плюсик» у першому квадраті. У другому квадраті вказуємо порядковий номер кандидата, яковому ви надаєте перевагу.

Нагадуємо, що вносити цифри для голосування за кандидата треба буде дуже уважно. Адже від цього буде залежати, чи зарахують ваш голос на користь обранця.

За бажанням ви ще можете додатково виділити депутата, якого хочете підтримати та вказати його номер у квадраті з трафаретом біля вже поставленої «галочки» (наприклад: не 1, а 01, не 2, а 02; тощо). Самі цифри необхідно внести у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету (раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

Отже, будьте дуже уважними! Зробіть не лише правильний вибір, але й правильно проголосуйте у бюлетені, аби не втратити свій голос!