×

Як цього року проходитиме конкурс проектів «Бюджет участі 2019»

З метою координування міського проекту партиципаторного бюджетування «Бюджет участі» 7 серпня в Полтавської міській раді відбулося засідання робочої групи проекту.

Зустріч провів голова робочої групи, заступник голови найбільшої фракції в Полтавській міській раді Олександр Глазов. За його ініціативи до обговорення долучилися і начальники управлінь та їхні заступники, представники різних політичних партій та сил, учасники громадських рухів та об’єднань, а також небайдужі полтавці.

На порядок денний винесли п’ять питань, які стосувалися не лише роботи вже відомих ініціатив, але й процедури відбору нових ідей-переможців. За словами Олександра Глазова, із року в рік проект набирає обертів та охоплює все більше активних членів громади:

– Попри численні перепони з боку деяких управлінь, полтавці продовжують брати участь та подавати заявки на «Бюджет участі». Нині маємо 61 заявку та ще близько 10 проектів на авторському доопрацюванні, що, безумовно, свідчить про значний суспільний інтерес полтавців. Зважаючи на численні прохання проектантів, ми вирішили продовжити термін подачі заявок до 30 серпня, аби всі охочі змогли презентувати свої ідеї.

Крім цього, учасники обговорили та затвердили етапи реалізації проектів-переможців програми «Бюджету участі-2019». Так, цього року конкурсна процедура складатиметься з шести етапів та включатиме в себе: подання проектів, перевірку ініціатив експертною групою, оприлюднення оцінених результатів, жеребкування, підготовку до голосування, голосування та підбиття підсумків з оголошенням переможців та складанням відповідних нормативно-правових актів.

– У цьому році чимало поданих проектів передбачають проведення в Полтаві заходів культурно-масового характеру. І це дуже приємно, адже такі ініціативи зроблять місто більш цікавим та спонукатимуть полтавську молодь весело та змістовно проводити своє дозвілля, – зазначив Олександр Глазов.

Також присутні заслухали звіти відповідальних виконавців-управлінь про стан реалізації минулорічних та позаминулорічних проектів-переможців. За завіряннями доповідачів, найближчим часом планується втілити в життя більшість цих ініціатив. Стосовно ж проектів, які через певні причини та складнощі «гальмуються», робоча група випрацювала найбільш імовірні шляхи вирішення проблем та визначила чіткі дедлайни щодо їх усунення.

Найбільшу увагу учасників привернула проблема дофінансування проектів, які не можуть втілити в життя через недостатність коштів. Наприклад, проекти спорудження спортивно-дитячого майданчика «Патріот» та спортивного майданчика для ігрових видів спорту «Мама, тато, я – активна та спортивна сім’я» не отримали необхідного дофінансування в розмірі 200 тисяч гривень кожен.

Голова робочої групи постійно тримає на контролі реалізацію проектів «Бюджету участі». Повсякчас звертається до виконавців – управлінь міськвиконкому – щоб захистити ініціативи полтавців і їхні проекти були якнайшвидше реалізовані.

Нагадуємо: заявки на участь у проекті можна подати до КО «Інститут розвитку міста» за адресою: вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, 2 кабінет або за телефоном 095 369 95 30