×

Як туристу поїхати за кордон у подорож та уникнути «типових» проблем

З року в рік серед українців стають усе більш популярними подорожі та відпочинок за кордоном. Погодьтесь, кожна мандрівка – це своєрідна пригода, яка дарує нові враження та цікаві знайомства. Тож, аби поїздка була вдалою, а згадки про неї тільки приємними, варто пам’ятати універсальні рекомендації для туристів.

Куди вирушити в подорож?

Головне у будь-якій справі – правильне планування та усвідомлення власних очікувань від подорожі. Коли хочеш відвідати нову країну, спершу слід визначити, що прагнеш отримати від поїздки. Якщо ідеалом вважаєш курортні пляжі та екзотичні фрукти, слід зупинити свою увагу на Індонезії, Філіппінах та Таїланді. Шанувальникам якісного сервісу та сонячних ванн варто розглянути такі популярні країни, як Туреччина або Єгипет. Узимку ж до найвідвідуваніших нашими співвітчизниками держав додаються Франція, Австрія, Бельгія та Чехія зі своїми гірськолижними курортами та старовинною архітектурою.

Нагадаємо, що важливими стають і кліматичні особливості та сезонна погода в конкретній країні. Тож, пакуючи валізи, подивіться кілька прогнозів на обрані дати.

Зрештою вирішальна для подорожі і тривалість поїздки, оскільки саме вона впливає на насиченість «культурної програми» та її різноманітність. Готуючись до подорожі, заздалегідь поцікавтесь вартістю екскурсій, у результаті це убезпечить вас від зайвих фінансових витрат та зіпсованого настрою.

Що взяти з собою?

Коли напрямок для подорожі обрано, настає ще один не менш відповідальний момент – збір валіз. Щодо речей, то тут потрібно керуватися здоровим глуздом та поміркованим раціоналізмом. Досвідчені туристи радять не пакувати надто великих валіз, а взяти з собою кілька комплектів повсякденних речей та один святковий. Обираючи гардероб для поїздок, слід зважати і на культурні особливості та традиції країни. Нехтування цією порадою може викликати багато проблем з місцевим населенням та спровокувати конфлікти із законом.

Окрім речей, до валізи слід покласти:

• предмети особистої гігієни та косметичні засоби;

• необхідні на час поїздки ліки та індивідуальну аптечку;

• документи та техніку із зарядними пристроями.

Як поводити себе за кордоном?

Якщо ви вперше приїжджаєте в іншу країну, передусім поцікавтесь звичаями та традиціями. Також прочитайте основні закони та намагайтесь їх дотримуватися. Особливо обережно треба поводити себе при бажанні зробити фотографію. Так, у деяких країнах на законодавчому рівні заборонено знімати перехожих та певні об’єкти державного, культурного чи релігійного значення.

Правила безпеки

Досить часто, подорожуючи іншими країнами, люди потрапляють у небезпеку або своєю поведінкою створюють ризиковані ситуації. Загальновідомо, що злочинці з першого погляду помічають туристів, тож у мандрах треба дотримуватись базових правил безпеки та бути максимально уважним і зосередженим:

• Готівку та картки тримайте окремо. Покладіть невелику суму в гаманець, а інші гроші – у кишені. Досвідчені туристи радять значні суми та особисті документи складати у внутрішні кишені одежі та не діставати їх без потреби.

• У місцях скупчення народу та в громадському транспорті тримайте рюкзак або сумку міцно в руках. Стежте, щоб усі кишені та відділи були закритими.

• Не показуйте великі суми грошей, коли розплачуєтесь у магазині чи кафе.

• Під час прийому їжі в кафе не кладіть телефон чи гаманець на стіл.

Існує думка, що з подорожей люди повертаються вже зовсім іншими. Особливо це стосується поїздок в інші країни, де кожен має змогу розширити власний світогляд та дізнатися багато цікавого. А такі прості поради допоможуть вам уникнути неприємних ситуацій та зроблять поїздку максимально комфотною й приємною.