×

Як у Полтаві лобіюють свої бізнес-інтереси за рахунок бюджету міста

Щоб стати успішним та багатим, достатньо стати заступником міського голови. Принаймні таку формулу успіху для себе реалізувала Світлана Нестуля, яка ще навіть до свого приходу на посаду заступника міського голови з гуманітарних питань будучи депутатом міської ради з команди Удовіченка активно лобіювала бізнес-інтереси своєї родини.

У 2019 році проєкт «Університет третього віку», який реалізовується на базі Полтавського університету економіки і торгівлі (приватний виш, у якому працює чиновниця, а ректор – її чоловік Олексій Нестуля. – Авт.), здобув перемогу в «Бюджеті участі» та отримав фінансування близько 500 тис. грн. Сама по собі ініціатива непогана, однак виводити кошти з міського бюджету у приватні структури та ще й робити на цьому передвиборний піар досить сміливо та цинічно. У тому ж році їхня команда отримала через міську програму «Турбота» та за допомогою благодійної організації «Світло надії» додаткові кошти в розмірі 600 тис. грн на реалізацію цього ж проєкту. Незважаючи на те що проєкт фінансується з міського бюджету, очільники ПУЕТ переконують,що навчають пенсіонерів за кошт університету.

Логічно було б, аби ці проєкти реалізовувалися на основі комунальних закладів міста (шкіл, бібліотек тощо). Однак до цього часу це робиться на базі приватного університету, навіть не державного. І бюджетні кошти продовжують надходити до гаманця Нестуль. Адже левову частку коштів, передбачених на цей проєкт, направляють лише на оплату оренди в приміщенні ПУЕТ. А по факту ці кошти можна було б не витрачати, якби базою
для проведення занять був комунальний заклад. Зекономлені кошти можна було б
спрямувати на потреби міста, ремонт лікарень, шкіл та дитсадків.

Крім того, щоб набрати потрібну кількість голосів, автори проєкту змушували голосувати не лише самих учасників, а й працівників та студентів університету. Потім ті дані збирали та оприлюднювали, щоб ніхто не зміг проігнорувати їхнє «прохання».

Відмітимо, що на 2020 рік проєкт значився вже як «великий», а отже, його фінансування становитиме близько 1 млн 400 тисяч грн.

Освіта для людей поважного віку – це благородна справа, яка набирає обертів у розвинених країнах світу. Однак її мають утілювати, а не заробляти на цьому кошти.

Також на базі ПУЕТ у 2020 році будуть реалізовані проєкти-переможці «Бюджету участі»: Мала академія юних полтавців (близько 500 тис. грн) та освітній «Форум. Проєкти людяності в постмодернізмі (100 тис. грн). Тож цього року дохідна частина «родини» лише на освітніх програмах зросла майже на 1 млн грн.

Між іншим, цього року планують капітально відремонтувати саме сквер перед ПУЕТ. На це попередньо закладають 300 тис. грн, які, імовірно, підуть тільки на виготовлення проєктної документації. А скільки затягне саме будівництво об’єкта, можна тільки уявити. Невже у центрі міста немає більше проблемних ділянок, які потребують ремонту чи реконструкції? Наприклад, Корпусний сад, через який щодня проходять не лише тисячі полтавців, а й гостей міста. А його благоустрій бажає бути кращим: зношена бруківка, несучасний ландшафтний дизайн. Корпусний нагадує провінційний районний сквер, а не центральний парк в обласному центрі. Натомість чиновники ремонтують сквери біля приватних структур своїм же на догоду.

Ще одним епізодом у лобіюванні чиновниці власних інтересів виявився факт зловживання на флюорографічних обстеженнях. Наші активісти з’ясували, що за дивним збігом обставин, коли в місті були проблеми із флюорографами, пацієнти отримували направлення або усні рекомендації від лікарів проходити цю процедуру в приватній клініці «Рентгенкабінет ФОП Лобач», до якого знову ж таки дотичні Нестулі. Там працює їхня невістка. Сам же ФОП зареєстрований на Юрія Лобача, рідного брата головного лікаря міської клінічної лікарні №1 Ганни Селькіної. Світлана Нестуля за своїми посадовими обов’язками має вплив на неї. І це теж наводить на певні роздуми з несправними флюорографами.

Полтавець Сергій Вікторович (прізвище не називаємо з відомих причин) розповів, що в одній з поліклінік міста йому порадили пройти платне флюорографічне обстеження саме в цьому кабінеті, бо комунальна техніка була несправна. Така ж ситуація повторилася і через кілька днів, коли флюорографія знадобилася його матері.

Тож ми звертаємося до всіх читачів та закликаємо їх не давати згоди на такі
платні обстеження та вимагати надання безплатних послуг у комунальних мед-
закладах міста. У разі виникнення проблемних ситуацій просимо звертатися до
редакції за телефоном (0532) 50-93-31.

Також під маркою очищення центральної частини Полтави від МАФів та пересувних кав’ярень знову побачили меркантильні інтереси чиновників. Замість кількох ФОПів, які працювали до приходу команди Удовіченка, тепер маємо один (ТОВ ТК «Гермес Полтава»). За інсайдерською інформацією, власником підприємства через підставних осіб став син Нестулі Юрій Нестуля, який без конкуренції успішно заробляє чималі кошти для «своїх», нікуди не подівшись із найбільш людних вулиць міста.