×

Як українці реагують на політику: у Полтаві прошла наукова конференція психологів присвячена самовизначенню у суспільстві

Організаторами цього заходу, окрім вище зазначеного Інституту, виступили: Полтавський відокремлений підрозділ Асоціації політичних психологів України, Полтавський національний педагогічний університет імені Короленка та ТОВ “Осередок розвитку освіти”.

Доповідачами на конференції були визначні українські науковці: кандидат психологічних наук, професор кафедри психології ПНПУ імені Короленка, голова Полтавського відокремленого підрозділу АПП України Володимир Моргун; доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Президент АПП України Вадим Васютинський; доктор наук, професор, завідуюча кафедрою психології психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені Короленка, системний психотерапевт Кіра Сєдих та інші науковці.

Як зазначили учасники наукової конференції, тема психологічного самовизначення суспільства на часі є доволі актуальною і цікавою для її вивчення. Адже історія наочно показала, що якщо громадянин не чіпає політику, то вона зачепить його. Етапність становлення незалежної України, на думку науковців, це яскраво продемонструвала.

-Результатом нашої роботи, дослідження масово-політичної свідомості, психологічного моніторингу, який триває з 1994 року до цього часу, є дуже цікава динаміка. Тому, що у всіх подіях, які відбуваються навколо нас, є багато політики, є багато економіки, але, на мою думку, і я у цьому переконаний, діє більше психологія. Тобто все, що відбувається, це є, на сам перед, психологічні явища, які важче зрозуміти, ніж політичні і економічні, але вони є найважливіші. Тому ми цим і займаємося. Тема стосується психологічного самовизначення особи. Відбулась поляризація нашого суспільства. Це проявилось у 2004 році, коли суспільство поділилось на дві половини. Далі відбувалася ментальна українізація – патріотизм, національна ідентичність. Були свої проблеми і на західній Україні, і на східній. Але після 2004 року українські настрої поширились і на південний схід. Ми фіксували, що молодь на заході не така безапеляційна, як старше покоління. А молодь на сході не така вже проросійська, прорадянська, як старше покоління. Тобто молодь сходу і заходу схожі. І це дуже гарна перспектива на майбутнє, –  розповів Вадим Васютинський.

Також присутні розглянули такі теми як, велика психоаналітична група, як інструмент психосоціальних процесів в Україні; як вижити в лавині інформації та інші.